banner6

'Daha fazla puan toplamalıyız'

banner37

Yeniboğaziçi Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu, ikinci devre ile ilgili değerlendirmede bulundu

'Daha fazla puan toplamalıyız'
banner150 banner151 banner143

Ahmet ÖZYAŞAR

Ligin ilk devresini 15. sırada tamamlayan Yeniboğaziçi’nde Teknik Direktör Eralp Şerifoğlu, inişli çıkışlı bir grafik yakaladıklarını, fakat ligin ikinci yarısında kümede kalmak için daha fazla puan toplamaları gerektiğini belirtti. Şerifoğlu, 35 puanı yakalayan takımın ligde kalacağına inandığını belirtti. Eralp Şerifoğlu, ligin başında 5 aylık bir süreçte 11 yeni futbolcuyla bir takım oluşturduklarını ve bundan dolayı da tecrübe sorunu yaşadıklarının altını çizdi. Buna rağmen lige oldukça iyi bir başlangıç yaptıklarını belirten Şerifoğlu, daha sonraki süreçte ise ciddi bir düşüş yaşadıklarını aktardı.


Ligin ilk devresindeki en büyük karakterlerinin takım savunmasındaki başarı olduğunu belirten Şerifoğlu, takım savunmasını çok iyi yaptıkları Ozanköy, Binatlı, Yenicami ve T.Ocağı maçından galibiyet alamamalarının kendisini çok üzdüğünü söyledi.

 

“Hem çalışıyor hem transfere bakıyoruz”


Şerifoğlu, ligin ikinci yarısı için yaptıkları çalışmaların şu an iyi gittiğini ve yurtiçi kampı ile bu çalışmaları pekiştirmek istediklerini belirtti.


İkinci devrenin ilk 6 haftasının çok önemli olduğunu söyleyen Şerifoğlu, bu haftaları istenilen puan kazanımı ile geçmeleri durumunda ligde kalmak adına büyük bir avantaj yakalayacaklarını kaydetti. Şerifoğlu, ligin ilk yarısında gol yollarında yaşadıkları sıkıntıdan dolayı Gana’dan getirecekleri iki forvet adayını deneyeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2018, 13:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110