Dahlameroğlu: Bağışıklık sistemimiz güçlü

banner37

KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu, Covid-19 sürecinde federasyon olarak yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.  Dahlameroğlu, 2005 yılında Herkes İçin Spor Federasyonu çatısı altında faaliyetlerine başladıklarını 2009 yılında ise federasyonu kurduklarını ifade etti

Dahlameroğlu: Bağışıklık sistemimiz güçlü
banner90
banner8

Can İPCİOĞLU

2012 yılında özerk bir yapı kazandıklarını, halterde çeşitli nedenlerden dolayı faaliyetlerde bulunamadıklarını ifade eden Dahlameroğlu, vücut geliştirme ve bilek güreşinde ise gelişme kaydettiklerini söyledi.

“Tüm engellemelere rağmen dünya şampiyonasını gerçekleştirdik”


Dahlameroğlu, 2009 yılında ilk olarak Orhan Demircan daha sonra ise sırasıyla Tamer Özdaş ve Taner Özdaş’ın federasyona başkanlık görevinde bulunduğunu hatırlatarak, 2015 yılında ise kendilerinin göreve geldiğini vurguladı.


Dahlameroğlu, kurulduğu yıldan itibaren atağa kalkan federasyonun önce eksikliği olan hakem ve antrenör eğitimlerine hız verdiklerini, 2010’da uluslararası federasyona üyeliklerinin gerçekleştiğini hatırlattı.


Burada asbaşkan olarak da görev aldığını da ifade eden Dahlameroğlu, 2013’te Güney Kıbrıs ve Yunanistan’ın engelleme çalışmalarına rağmen ülkemizde dünya şampiyonası düzenlediklerini ifade etti.

banner134

“Sporculara rahat çalışma ortamı sağladık”


2014 yılında ise Spor Dairesi ile yaptıkları protokolle Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi içerisinde binaya sahip olduklarını ifade eden Dahlameroğlu, ülkemizdeki sporcuların ve çocuk fitnesscilerin bu lokal sayesinde rahat bir çalışma imkanı sağladığını söyledi.


Dahlameroğlu, alt yapılarının güçlendiğini ve dünya şampiyonasında 10 kategoride çocukların 9 şampiyonluk, 1 de ikincilik aldığını ve bunun gururunu her zaman yaşadıklarını ifade etti.


“27 Mayıs’ta spor salonları açılıyor”


Koronavirüs öncesi yapılması planlanan Dünya Çocuk Fitness Şampiyonası’nın 2021’e ertelendiğini de ifade eden Dahlameroğlu, spor salonlarının yaptıkları girişimler sonrasında 27 Mayıs’ta yeniden açılacak olmasını olumlu bir durum olarak değerlendirdi.


Sporla uğraşan insanların daha sağlıklı bireyler olduğunu da ifade eden Dahlameroğlu, “vücut geliştirme ve fitness ile uğraşan kişilerin bağışıklık sistemleri daha güçlü olur” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75