Dana’dan önemli vurgular!

banner37

Spor federasyonlarına mali destek konusunda açıklamalarda bulunan Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana, herhangi bir sıkıntı olmadığına işaret etti

banner87
Dana’dan önemli vurgular!
banner90
banner8

Şükrü BURAĞAN

Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana, COVID-19 salgını ve aksayan spor faaliyetleri konusunda önemli açıklamalarda bulundu.


Dana, açılımların nasıl olacağı konusunda Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ile Spor Dairesi’nin federasyonlarla birlikte değerlendirmeler yaptığını, çıkacak raporlara göre adım atılacağını belirtti.

“Onay gelirse takımsal faaliyetlerin 20 Haziran’dan sonra başlayabileceğini düşünüyoruz”


Kemal Deniz Dana konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sağlık Bakanlığı’nın uygun göreceği sportif anlamdaki açılımların yapılması düşüncesindeyiz. Süreci periyotlara bölerek hareket edeceğiz. İlk etapta bireysel faaliyetlerin, 20 Haziran’dan sonra da takımsal faaliyetlerin başlayabileceğini düşünüyoruz. Ancak tüm bunlar gelecek onaya göre oluşabilecek durumlardır.

“Avrupa ve Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip ediyoruz”


Daire olarak gerek Avrupa, gerekse de Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip ettiklerini, nasıl bir açılım yapabilecekleri konusunda çalıştıklarını belirten Kemal Deniz Dana, her şeyden önemli olanın insan sağlığı olduğunu, bu bilinç ile hareket etmeye devam edeceklerini dile getirdi.


Bisiklet gibi bireysel branşların faaliyetlerinin daha erken başlayabileceğini aktaran Dana, kararı açıklayacak ve doğru imkanı tanıyacak olan mercinin Sağlık Bakanlığı olduğunu yineledi.

Futbol dışındaki federasyonların ilk ödemesi için müjdeli açıklama


Futbolda devlet katkısının ilk diliminin verildiğini, futbol dışındaki federasyonlar için 1.ödemenin çok kısa süre içinde çıkacağını aktaran Dana, “2020 yılı planlanırken federasyonlara yapılacak katkılara yüzde 70 artış yapmıştık. 4 dilimde ödemeyi taahhüt ettik ve ilk dilimin ödemesi için Başbakan gereken imzayı atarak konuyu Maliye Bakanlığı’na iletti. Tahminim bugün yarın ödeme çıkacaktır” dedi.


Dana, federasyonların faaliyetlerinin başlamasının ardından da ikinci dilimin ödenebilmesi için çalışma yapmaya başlayacaklarını ekledi.

BTM 1.Lig hakem ücretlerinde sorun yok


Futbol Federasyonu ile yapılan Bölgesel Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig’deki hakem ücretlerinin ödenmesi protokolü uyarında KTFF’den gelecek raporun beklendiğini ifade eden Dana, raporun erken bir zamanda göndermeleri durumunda işlemlerin hızlanabileceğini aktardı.


Dana, salgın süreci öncesinde diğer federasyonların faaliyetleri kapsamındaki hakem ücretlerinin ödenmesi konusunun hatırlatılması üzerine konuyla ilgili bir çalışma yapacaklarını belirtti. Dana, federasyonlardan hakemler için yapılan ödeme raporlarını talep edeceklerini belirten Dana, çıkacak rakama göre bir çalışma yapılacağını vurguladı.

“Sahalar hazır, ışıklandırma için kontroller yapılıyor”


Dana, onay çıkması halinde futbol için saha zeminlerinin oldukça elverişli durumda olduğunu, bakımlarının yapılmaya devam ettiğini, statların da bakım-onarım çalışmalarının sürdüğünü ve buna devam edileceğini söyledi. Dana, bunun yanında maçların gece oynanması kararı verilmesi halinde ışıklandırılmış statların elektrik aksamları ve jeneratörlerinin kontrol edilmeye başlandığını, bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını kaydetti.

“Basketbolun TBF ile işbirliği çok olumlu, destekliyoruz”


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun KKTC Basketbol Federasyonu ile ilgili basında yer alan övgü dolu sözlerini takip ettiğini ve bu iyi ilişkileri çok olumlu bulduğunu belirten Dana, bu işbirliğini desteklediklerini belirtti.


Dana, “Ana felsefelerimizden biri de Anavatan Türkiye ile sportif anlamda iyi ilişkiler kurmaktır. Salgın öncesinde Spor Dairesi olarak Ankara’ya giderek yararlı temaslarda bulunmuştuk. Yıllardır federasyonlarımız da bu ilişkileri en yüksek seviyeye çıkardılar. Bunlara destek veriyoruz ve o imkanları da sağlamaya çalışıyoruz. Türkoğlu’nun söylemleri ve geliştirilen işbirliği çok olumlu oldu. Örnek teşkil edecek bir niteliktedir.” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75