Değirmenlik İrfan Erbay Akademi çalışıyor

banner37

Değirmenlik İrfan Erbay Akademi çalışıyor
banner90
banner99

Ahmet OGAN


Değirmenlik Spor Kulübü, altyapılarda başlatmış olduğu çalışmalarla zaman içerisinde gelişim gösteren, büyüyen yapısı ile olgunlaştı.


Kulübün geleceğini sağlam temeller üzerine kurmak için başlatılan çalışmalarla birlikte futbolcu altyapılarının devamlılığının sağlanması adına düzenli yapılanmasını sürdüren Değirmenlik, altyapılarda kurulan sistemle birlikte verimli bir şekilde çalışmalar tüm sürati ile devam ederken, başkan Emirali Öztüccar altyapılarda görevi antrenör Azizi Mahsucu, Osman Emrioğlulları ve Ali Koç’a vererek çalışmalar yoğunlaştı.

Öztüccar faktörü


Başkan Emirali Öztüccar yönetimi, geçmişte altyapılarda istenilen sistem kurulamadığından dolayı yaşanan sıkıntıların aşılması için kollar sıvanırken, ilk adımlar altyapılarda atılarak verimli çalışmaların ardından futbolcu temel altyapıları istenilen düzeye gelirken, kulübün geleceği adına altılan adımlarla birlikte büyümeye devam ediyor.


Kulüplerin çıkış noktasının altyapılardan geçtiği noktasından hareket eden Değirmenlik Başkanı Emirali Öztüccar yönetimi düzenli, verimli ve sistemli bir şekilde devam eden çalışmalar sonucunda gelecek vadeden genç isimler yavaş yavaş ön plana çıkmaya başladı. Yeşil beyazlı ekip Değirmenlik’te 2011 yılında başlayan ve dokuzuncu yılını geride bırakan altyapı çalışmaları olgunlaştı.
 

Teknik kadro


Değirmenlik Akademi’de Antrenör Aziz Mahsucu ile birlikte Antrenörler Osman Emiroğulları, Ali Koç yönetiminde çalışmalar kesintisiz olarak devam ederken, yeni eğitmenlerin akademi bünyesine katılabileceği sinyalleri verildi.
 

Disiplin öncelik


banner134
Değirmenlik Akademi’yi 2011 yılında hayata geçiren başkan Emirali Öztüccar yönetimi, belirlenen hedefler doğrultusunda altyapılarda çalışacak antrenörleri belirleyerek verilen yetki ile birlikte yola çıkıldı.


Akademideki yaş kategorileri 2007-2015 doğumlu altyapılar, U15, U17, U20 takım kadroları oluşturularak işe başlayan Değirmenlik Akademi Antrenörü Aziz Mahsucu, disiplin her şeyden önce gelir diyerek, faal futbolcu olmasalar da iyi bir birey yetiştirmek için uğraştıklarının altını çizdi.


Değirmenlik Akademi, 2011 yılında 11 kişi ile başlanıldığına dikkat çeken, kurulduğu yıldan beridir altyapılarda görev yaptığına vurgu yapan Aziz Mahsucu, ilk başladığı günkü gibi heyecanla, bu işi severek ve isteyerek yaptığına vurgu yaptı.
 

İrfan Erbay Akademi


Değirmenlik Spor Kulübü’nde altyapının kurulmasına öncü olan çok büyük uğraşlar ve emekleri olan İrfan Erbay’ın beklenmedik vefatından dolayı büyük bir şok yaşayan Değirmenlik Spor Kulübü başkanı Emirali Öztüccar ve yönetimi, adını yaşatmak için 21 Temmuz 2020’de “Değirmenlik İrfan Erbay Akademi” olarak altyapıya ismi verildi.


“Değirmenlik İrfan Erbay Akademi” Antrenörü Aziz Mahsucu, altyapıdaki çocuklar ve köy için çok şeyler yapan büyük emekleri olan, altyapının kurucularından, gece gündüz çalışan rahmetli İrfan Erbay’a, başkan Emirali Öztüccar yönetimine sağladıkları imkanlardan dolayı teşekkür etti.

A Takım kadrosunu altyapıdan oluşturmak


“Değirmenlik İrfan Erbay Akademi” Antrenörü Aziz Mahsucu, altyapı çalışmalarında 9 yıl geride kaldığını, geçen süreç içerisinde büyüyen gelişen Akademi’yi istenilen düzeye getirmeye özen gösterdiklerini söyledi. Mesarya bölgesinden Gaziköy, Balıkesir, Meriç, Kalavaç, Yeniceköy ve Lefkoşa’dan akademiye sporcular geldiğine dikkat çeken Aziz Mahsucu, gruplar normal ve elit grup olarak ayrılarak eğitim vermeye devam ettiklerini belirtti.


Tüm kategorilere büyük önem vererek üst yapılara geçişlere özen gösterdiklerini, ana felsefelerinin A takıma futbolcular yetiştirmek olduğunun altını çizen Aziz Mahsucu, hedeflerini ise gelecekte A takım kadrosu tamamen altyapıdan gelen oyunculardan oluşması adına o gün için çalıştıklarına vurgu yaptı.

Altyapı kadroları


2011 yılında kurulan Değirmenlik Akademi 9 yıl geçen süre içerisinde büyüyen, gelişen ve olgunlaşarak önemli yol katederek, 3 eğitmenle birlikte yola devam ettiklerini belirten Aziz Mahsucu, “Değirmenlik İrfan Erbay Akademi” çatısı altında 2015 doğumlu yaş grubundan başlayarak, 2007 doğumlu yaş grubuna kadar oluşan ağ içerisinde altyapıda 2008 A ve B grubu, 2009 A ve B grubu, 2010 A ve B grubu, 2011 A ve B grubu, 2012-2013 A ve B grubu, 2014-2015 grubu olmak üzere 142 sporcu, U12’de 30 sporcu, U15’te 25 sporcu, U17’de 25 sporcu, U20’de 30 sporcuları olduğunu ifade ederek şu an 10 farklı gruplarda toplamda 252 sporcuları olduğunun ve düzeli bir şekilde futbol eğitimi vermeye özen göstererek devam ettiklerinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 02:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
MAHİR BOZTEPE
MAHİR BOZTEPE - 6 ay Önce

Başarıların devamını dilerim

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75