Değişiklikler yaşandı

banner37

K-Pet Birinci Lig’de 2019-20 futbol sezonu Mesarya’nın şampiyonluğu ile tamamlandı

Değişiklikler yaşandı
banner90
banner8

Ahmet OGAN


Sezon başı Akova ile Doğancı’nın ligden çekilmesi, Maraş’ın lige alınması ile birlikte Birinci Lig ilk kez 15 takımlı olarak oynatıldı. En zor liglerden biri olan dikkat çeken ligin ilk devrede yaşanan teknik adam değişikliği ikinci devrede değişiklilerde azalma oldu. 1.ligde görev yapan teknik direktörler ve antrenörlerde sezon boyunca yarıdan fazla değişikliğin olduğu bir sezon geride kaldı. 1.ligde sezon boyunca 7 takımı başladıkları teknik adamlarla yola devem ederken, 8 takım teknik adam değişikliği yaptı.

Erken ayrılıklar


Yeni sezon hazırlıklarında lig başlamadan takımlarımızda değişimlerde yaşanmıştı. Ligden çekilen Akova’da teknik direktör Eralp Şerifoğlu, sezon öncesi sıkıntılı süreç yaşayan Ozanköy’de Antrenör Hasan Kargılı lig öncesinde görevlerinde ayrılan teknik adamlar oldu.

 

İstikrar başarıyı getirdi


İlk iki takım lige başladıkları teknik adamlar ile yola devam ederek, istikralı ve başarılı bir şekilde sezonu tamamladı. Sezonu şampiyon olarak tamamlayan ve tarihinde ilk kez Süper Lig’de mücadele edecek olan Mesarya, ligi ikinci sırada tamalayan ve süper lige yükselen Yonpaş Dumlupınar takımları başarılı bir sezonu geride bıraktı. Futbol Federasyonu tarafından lige geri alınan Maraş tüm olumsuzluklara rağmen play-off’u son anda kaçırdı.

Görevde kaldılar, zor anlar yaşadılar


Ligi 10. sırada tamamlayan Görneç, ligde play-out oynayan Karşıyaka, Lapta, Çanakkale takımları teknik adam değişikliğine gitmedi ancak sezon boyunca ligde zor anlar yaşadı. Lapta play-out da başarılı olamayarak küme düşen takım oldu. 

Değişim sonrası Play-off 


Ligde 7 takım teknik adam değişikliğine giderken, sezon boyunca 8 takımı değişiklik yapmadan başladıkları teknik adamlarla lig tamamladı. Lide play-off oynayan ve şampiyon olarak Süper Lige yükselen Girne Halk Evi 2, play-off finalide kaybeden Esentepe 3, ligi dört ve beşinci sırada tamamlayan ve play-off oynayan Gençler Birliği 2, Yalova 3 teknik adam değişikliği yapmasına rağmen play-off oynayarak başarlı bir sezonu geride bıraktı.
 

Görevden ayrıldılar


Sezon boyunca 8 teknik adam görevlerinden ayrıldı. Tarihinde ilk kez Birinci Lig’de mücadele eden Dörtyol 2, ligi orta sıralarda tamamlayan Mormenekşe 2 teknik adam değişikliğine giden takımlar oldu.  

En çok değişiklik


Ligi boyunca istikrarlı sonuçlar alamayan ve play-out da ligde kalan Bostancı Bağcıl, sezon başından beri sıkıntılı süreç yaşayan ve ligden düşen Ozanköy 4 teknik adam değişikliği yaparak en çok değişiklik yapan takım oldu.

Farklı takımlar


Dörtyol’da görevinden ayrılan teknik direktör Batu Seyis Mormenekşe’de, Ozanköy’den ayrılan Kılıçali Kahraman Esentepe’de görev alarak, iki farklı takımlarda görev yapan teknik adamlar oldu.


 

26 teknik adam


Ligde 14 teknik direktör, 8 A lisans, 2 B lisans, 2 C lisans toplamda 26 teknik adamlar sezon boyunca görev yaptı.

banner134

 

K-Pet Birinci Lig’de Görev Yapan Teknik Adamlar

B.Bağcıl: Yüksel Tok (T.D) (9 hafta), Suhat Altınışık (C), Ahmet Zaifoğlu (C), (6 hafta), Ahmet Soğukpınar (T.D) (13 hafta-3 maç play-out)

Çanakkale: Mehmet Karşılı (A) (28 hafta-3 maç play-out)

Yonpaş Dumlupınar: Sedat Devecioğlu (T.D) (28 hafta) 

Dörtyol: Batu Seyis (T.D) (6 hafta), Ahmet Ogan (T.D) (22 hafta)

Esentepe: Hüseyin Çağer (T.D) (10 hafta), Ali Kanlı (A) (7 hafta), Kılıçali Kahraman (T.D) (11 hafta-3 maç play-off)

 

Gençler Birliği: Hasan Topaloğlu (T.D) (21 hafta), Eralp Şerifoğlu (T.D), (7 hafta-2 maç play-off)

Girne Halk Evi: Mustafa Özarabacı (T.D) (3 hafta), Rıza Erseven (T.D) (26 hafta-3 maç play-off)
 

Görneç: Erol Çağaloğlu (T.D) (28 hafta) 

Lapta: Devrim İzge (A) (28 hafta-3 maç play-out)

Karşıyaka: Bayram Paşaoğluları (B) (28 hafta-3 maç play-out)

Mormenekşe: Ufuk Fırat (A) (9 hafta), Batu Seyis (T.D) (19 hafta)

Mesarya: Nazım Aktunç (A) (28 hafta)

Maraş: İzzet Kaçmaz (T.D) (28 hafta)

Ozanköy: Okan Atav (A) (7 hafta), Kılıçali Kahraman (T.D) (8 hafta), Kamil Aldemir (B) (2 hafta), Seran Kaşif (A) ( 11 hafta)

Yalova: Erhan Arıtan (T.D) (14 hafta), Yusuf Serçin (B) (1 hafta), Orçun Volkan (A) (13 hafta-3 maç play-off)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75