Demirel: Kriterleri yerine getiren başlayacak

banner37

Dünya ve ülkemizi tehdit eden Koronavirüs tehlikesi nedeniyle duran spor faaliyetleri yavaş yavaş başlarken spor kamuoyundan yaşanan süreç ve faaliyetlerin başlaması ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor

banner87
Demirel: Kriterleri yerine getiren başlayacak
banner90
banner8

Levent TEZEL

Bir temas sporu olan ve son dönemde ilgi duyulan branşların biri haline gelen kickboks sporunda Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel yaptığı değerlendirmede camia olarak faaliyetlerine başlamak için hazırlıklarını sürdürdüklerini, belirledikleri 10 maddelik önlemleri yerine getiren dernek ve antrenörlerin faaliyetlerine başlayabileceklerini ifade etti. Kickboksun sadece bir temas sporu olarak görülmemesi gerektiğini vurgulayan başkan Demirel, temaslı müsabakaların durum netleşene kadar yapılmayacağını, onun yerine kuvvet, taktik, sürat, boşluğa çalışma, kondisyon gibi çalışmaların şu aşamada sürdürüleceğini söyledi. Faaliyetlerine başladıktan sonra salonları federasyon olarak sık sık denetleyeceklerini de belirten Demirel, yetkililerin her türlü denetimine de hazır olacaklarını sözlerine ekledi.

10 maddelik bir tedbirler dizisi hazırladık


Kickboks Federasyonu Başkanı Niyazi Demirel şöyle konuştu; “Salonlar dün itibarı ile açıldı. Ancak mevcut salonlarda çalışmaların başlaması için bazı kriterlerin yerine getirilmesi sağlık açısından şart. Biz daha önce 10 maddelik bir önlemler dizisi hazırlayıp Spor Dairesi’ne bildirmiştik. Şimdi bunu bize bağlı derneklere ve antrenörlere de ilettik. Bu kriterleri sağlayanlar çalışmalarına başlayabilecek.


Buna göre her salon girişinde hijyenik pas pas ve el dezenfektanı olmak zorunda. Ayrıca salonlarda en fazla 10 kişi olacak şekilde küçük gruplar çalışabilecek. Sosyal mesafeye dikkat edilecek. Soyunma odaları ve duşlar kullanılmayacak. Tuvaletler her kullanımdan sonra dezenfekte edilecek. Salonlar sık sık havalandırılacak. Bir grup çalışması bittikten sonra en az 4 saat sonra diğer bir grup salona girebilecek. Her çalışma sonrasında salon dezenfekte edilecek. Hiçbir çalışmada temas olmayacak. Sporcular kuvvet, taktik, sürat, boşluğa çalışma, kondisyon gibi çalışmalar yapabilecek. Herkes kendi malzemesi ile çalışabilecek.  "

Kimsenin sağlığını tehlikeye atmayız


“Söylediğimiz gibi bu tedbirleri hazırlayan dernek ve antrenörler bunu bize birer yazı ile bildirecekler. Bundan sonra da bu kurallar çerçevesinde çalışmalarına başlayacaklar. Çalışmalarının saatini, yerini de federasyona yazılı olarak bildirecekler. Biz de bu çalışma programlarına göre salonların denetimini yapabileceğiz. Ayrıca başta spor dairesi olmak üzere yetkililerin yapacağı her türlü denetime de hazır olacağız. Kimsenin sağlığını tehlikeye atamayız. Kurallar ve alınacak önlemlere uyup, bazı konular netleşip Sağlık Kurulu’nun kararlarına göre atacağımız adımlarla yol haritamızı çizeceğiz.  "

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75