banner6

Denktaş-Mişon ikilisinden çifte zafer

banner37

Denktaş-Mişon ikilisinden çifte zafer
banner150 banner150 banner151 banner152

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu'nun (KKTOK) Basel Holding ana sponsorluğunda organize ettiği 2021 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası ve 2021 Kuzey Kıbrıs Sprint Şampiyonası son yarışı, Balıkesir ve Meriç bölgesinde hazırlanan etaplarda yapıldı. Rallinin zirvesinde yer alan Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisi ralli ve sprint şampiyonasında mutlu sona ulaştı.

Üç etap sonunda Denktaş-Mişon ikilisi sprint şampiyonu oldu


Cumartesi sabahı Lefkoşa Taşkınköy’de bulunan Çağkan Yapı İskele Sistemleri önünden başlayan rallide ekipler 3 kez art arda 7,2 kilometrelik Balıkesir etabını sprint formatında geçtiler. Sprint şampiyonasına puan veren bu 3 etap sonunda zafere ulaşan MRB Racing Team’den Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisi sprint şampiyonluğuna ulaşmayı başarırken, ikinci olan Drift NEU Racing Team’den Enver Haskasap-Halil Mulla ikilisi oldu. Goodyear Racing Team’den Çağkan Bozalanlar-Hasan Odun ikilisi de podyumu tamamlayan ekip oldu.


Genel Klasmanda üçüncü olan Bozalanlar-Odun ikilisi Sınıf N’de birinci olurken, onları Mehmet Karaoğlan-Mehmet Coşar ikilisi takip etti. Sınıf N üçüncüsü ise Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk ikilisi oldu. Sınıf 1 birincisi Buğur Kambillili-Niyazi Yorgancıoğlu ikilisi ve ikincisi Kerim Hacımevlüt-Mahmut Ulaş ikilisi oldu. Sınıf R’de Sami Doğan-Buray Sevil ikilisi ve Sınıf T2’de Ozan Birşen-Coşkun Kuruçeşme ekipleri birincilik kupasını almaya hak kazanan ekipler oldular.

Rallide de kazanan Denktaş-Mişon ikilisi


Gün boyunca geçilen biri antrenman olmak üzere toplam 7 etap, aynı zamanda ralli şampiyonasının son rallisi olarak geçildi. Günün öğleden sonraki bölümünde Balıkesir etabı tersten iki kez geçildi. Ardından ise Meriç etabı iki kez geçildi. Ralli sonunda MRB Racing Team’den Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisi yine zirvede yer aldılar. Çok az farkla ikinci olan Drift NEU Racing Team’den Enver Haskasap-Halil Mulla ikilisi oldu. Yakın zamanda kaybettiğimiz Ahmet Kişmir anısına geçilen rallinin son etabında en iyi dereceyi elde eden Haskasap-Mulla ikilisi, özel hazırlanmış kupanın da sahibi oldular. Sprint’te olduğu gibi rallide de üçüncü olarak podyumu tamamlayan ekip Goodyear Racing Team’den Çağkan Bozalanalr-Hasan Odun ikilisi oldu.

Ayer Argün Kupası’nda zafer Bozalanlar-Odun ikilisinin


Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan ralli camiasının efsane ismi Ayer Argün adına düzenlenen kupada ise Goodyear Racing Team adına yarışan Çağkan Bozalanlar-Hasan Odun ikilisi zirvede yer aldı. Bu birincilikle ikili sezonu da Ayer Argün Kupası şampiyonu olarak tamamlamayı başardı. Rallide Ayer Argün Kupası ikincisi Mehmet Karaoğlan-Mehmet Coşar ikilisi ve üçüncüsü Sami Doğan-Buray Sevil ikilisi oldu.

banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110