Deplasmandakilerin yüzü güldü

banner37

K-Pet Birinci Lig’de hafta sonu oynanan maçlarla Koronavirüs nedeniyle duran lig yeniden başlamış oldu

Deplasmandakilerin yüzü güldü
banner90
banner99

Serhan KABLAN

23’üncü hafta maçında lider Mesarya sahasında konuk ettiği Esentepe karşısında 1-0 geriye düşmesine rağmen  mücadeleyi 4-1 kazanarak yoluna devam etti.


Yonpaş Dumlupınar ise deplasmanda Mormenekşe’yi 3-1’lik skorla yendi ve Mesarya’nın ardından ikinci sıradaki yerini korudu. Girne Halk Evi deplasmanda son anlarına 2-1 galip girdiği mücadeleden 2-2 beraberlikle ayrıldı ve önemli iki puan kaybı yaşadı.


Ligin 23. haftasında fileler 29 kez havalandı. İki maçı ev sahibi, 4 maçı deplasman takımları kazanırken, 1 maç beraberlikle sonuçlandı.

Sonuçlar:

Mesarya-Esentepe:  4-1

Maraş-Girne Halk Evi: 2-2

Dörtyol-Gençler Birliği: 1-4

Yalova-Çanakkale: 2-1

Lapta-Görneç: 1-2

Ozanköy-Karşıyaka: 2-3

Mormenekşe-Y. Dumlupınar: 1-3

K-Pet Birinci Lig Puan Durumu:

Takımlar  O  G  B  M  A  Y  Av.  P

1.Mesarya  23  15  6  2  49  19  30  51

2.Y.Dumlupınar  23  15  4  4  44  10  34  49

3.Girne Halk Evi  23  12  7  4  46  26  20  43

4.Yalova  23  12  7  4  38  18  20  43

5.G.Birliği  23  13  3  7  46  29  17  42

6.Maraş
 23  10  6  7  36  27  9  36

7.Esentepe  23  9  8  6  37  30  7  35

8.Dörtyol  23  9  7  7  40  33  7  34

9.Mormenekşe  23  9  5  9  34  39  -5  32

10.Görneç  23  8  7  8  44  40  4  31

11.Karşıyaka  23  8  7  8  28  32  -4  31

banner134
12.Lapta
 23  7  2  14  31  40  -9  23

13.Çanakkale  23  5  6  12  28  47  -19  21

14.B.Bağcıl  23  4  8  11  28  35  -7  20

15.Ozanköy  23  5  3  15  23  58  -35  18

16.Doğancı  23  0  0  23  0  69  -69  0

Gol Krallığı:

23 Gol.  Halil Turan (Mesarya)

15 Gol.  İrfan Boşnak (Görneç)

Bülent Çakmak (Gençler Birliği)

12 Gol.  İlyas Yılmaz (Görneç)

10 Gol.  Ayberk Payas (Dörtyol)

Zekai Serdar (B.Bağcıl)

9 Gol.    Mithat Küçükakaçalı (Yalova)

Arda Sözcü (Mesarya)

Kaan Borova (Karşıyaka)

Maç Programı:

23 Haziran Salı:

Saat 20.00 Y.Dumlupınar-Ozanköy

24 Haziran Çarşamba:

Saat 18.00 Lapta-Maraş

Saat 18.00 B.Bağcıl-Dörtyol

Saat 18.00 Çanakkale-Mormenekşe

Saat 18.00 Görneç-Karşıyaka

Saat 20.00 Gençler Birliği-Yalova

Saat 20.00 Girne Halk Evi-Mesarya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75