banner6

Dev salona onay!

banner37

Başbakan Hüseyin Özgürgün Lefkoşa’ya yapılması planlanan dev spor salonu için onay verdi. Salon için 2018 yılı başında ihaleye çıkılacak

Dev salona onay!
banner150 banner151 banner143

Şükrü BURAĞAN

Başkent Lefkoşa’daki salon sıkıntısına çözüm olmak için bir süreden beridir projesi hazırlanan dev spor salonu için 2018 yılı başında harekete geçilecek.

Maliyeti 10 milyon TL’nin üzerinde

Uzun zamandır proje çizim çalışmaları devam eden ve içerisinde birçok yeniliği barındıracak salon, uluslararası standartlarda olacak. Maliyetinin 10 milyon TL’nin üzerinde olması beklenen salon projesi içerisinde otel, ofis binaları ve yemekhane de olacak. 2 bin 500 kişilik olacak salonda güvenlik, sağlık, basın odaları da bulunacak.

Tribün, U şeklinde düşünüldü

Salonun 2 bin 500 kişi kapasitesinde olacak tribünleri için yapılan detaylı araştırma sonunda, U şeklinde olacak modelde karar kılındı. Böylece salon karşılıklı tribüne sahip olacak. VIP ve Protokol tribünleri de bulunacak salonda, çağdaş soyunma odaları da yaptırılacak.

Konserler olacak, kurultay yapılmayacak

Özgürgün’ün onay verdiği salon hentbol, basketbol ve voleybol başta olmak üzere birçok spor branşına ev sahipliği yapacak. Salon bunlar yanında çeşitli konserlere de ev sahipliği yapabilecek şekilde tasarlandı. Engelli asansörü ve engelli tribünü de olacak salon, uluslar arası birçok standarda da sahip olacak. Dev salonda parti kurultaylarının ise düzenlenmeyeceği öğrenildi.

Özgürgün: Lefke ve İskele’den sonra sırada salon var

Salonla ilgili olarak KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Başbakan Hüseyin Özgürgün, hükümet olarak stadyumların ışıklandırması ve düzenlemesini sürdürdüklerini, Girne Mete Adanır, Güzelyurt Üner Berkalp ve Mağusa Dr. Fazıl Küçük Statlarını yeniden hizmete koyduklarını anımsattı. Özgürgün, sırada İskele Cumhuriyet ve Lefke 16 Ağustos Statları bulunduğunu, bu projelerin tamamlanmasının ardından Lefkoşa’daki salon ihtiyacını gidermek için harekete geçileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 10:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110