Dikmen Gücü Futbol Okulu gelişiyor

banner37

Dikmen Gücü Futbol Okulu gelişiyor
banner90
banner99

Ahmet OGAN

Dikmen Gücü Spor Kulübü’nün altyapılarda başlatmış olduğu çalışmalar gelişiyor. Kulübün geleceği adına futbolcu altyapılarının kalıcı olması için ilk adımları atan Dikmen Gücü, altyapıları verimli ve sistemli bir şekilde çalışmalara devam etmek hedefinde. Çalışmaların devamlılığı sağlanması adına 2012 yılında dönemin başkanı Ahmet Özyeşer, altyapıların başına antrenör Şeyma Turgut, Mine Dayı, Arkın Ufak ile yola çıkarak ilk adımlar atılmış oldu. Kulübün geleceği adına atılan ilk adımlar altyapılar üzerine olurken verimli çalışmaların ardından futbolcu temel altyapıları istenilen düzeye gelebilmesi ve gelişim gösterebilmesi adına sıkı bir çalışma içerine girildi. Özellikle kulüplerin çıkış noktaları altyapılardan geçtiği noktasından hareket eden Dikmen Gücü Spor Kulübü yönetimi düzenli, verimli ve sistemli bir şekilde çalışmaların devam edebilmesi için gerekli özeni gösteriyor. Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1. Lig’de mücadele eden Dikmen Gücü, altyapılarda temeli en iyi şekilde atarak kulübün geleceğini kurtarmak amacı içersinde çalışmaları sürdürüyor.

Teknik Kadro


Dikmen Gücü futbol okulu altyapılar sorumlusu Ahmet Özyeşer yönetiminde U17-U15 takımlarında antrenör Ahmet Özyeşer, U13-U9 takımlarında antrenör Şeyma Turgut, U11 erkek-U7 minik kız takımlarında antrenör Mine Dayı, kaleci antrenörü ise Arkın Ufak yönetiminde çalışmalara devam ederken, geçen süre içerisinde, büyümeye, gelişmeye ve verimin artırılmasına özen gösterilerek, çalışmalar sistemli bir şekilde devam ediyor.
 

Özyeşer: Geleceği kurmaya çalışıyoruz


2012 yılında Dikmen Gücü Spor Kulübü’nde başkanlık yapan Ahmet Özyeşer yönetimi, futbol okulu çalışmalarını başlatarak belirlenen hedefler doğrultusunda altyapılarda çalışacak antrenörleri belirleyerek yola çıktılar. Altyapılardaki yaş kategorilerine göre U7, U9, U11, U13, U15, U17 takım kadroları oluşturularak işe başlayan Dikmen Gücü futbol okulu sorumlusu Ahmet Özyeşer, var olan sporcu potansiyelini harekete geçirmek için doğru yapılanmanın önemine vurgu yaptı. Kulübün altyapı çalışmalarına 2012 yılında U15 yıldızlar ligine katılarak başladığını belirten Ahmet Özyeşer, daha sonrasında altyapı çalışmalarını genişleterek farklı yaş gruplarıyla halı sahada çalışmaları devam ederek geleceği kurmaya çalıştıklarını söyledi.

“Çim saha sporcu sayısını artırdı”


Altyapı çalışmalarına başladıkları dönemde antrenman yapacak sahaları olmadığını belirten Ahmet Özyeşer, halı sahalarda antrenmanlar yaparak çocuklarımızı geliştirmeye çalıştıklarını belirtti. Kısıtlı imkanlar içersinde halı sahada 5 yıl boyunca antrenmanlara devam ettiklerini her ne kadar da dar alanda istenilen antrenmanları yapamasalar da yılmadan bıkmadan usanmadan çocuklarımıza en iyi eğitimi verebilmek için çok çalıştıklarını söyleyen Ahmet Özyeşer, 4 yıl önce (2017 yılında) yapılan çim saha ile saha sorunlarının çözüldüğünü bu doğrultuda da daha iyi ve güzel imkanlarla çalışma fırsatı bulduklarını hem de oyuncu sayılarında artış olduğunu söyledi.
 

“Yarışmacı takımlarımıza yetiştiriyoruz”


Dikmen Gücü futbol okulu sorumlusu ve antrenör Ahmet Özyeşer, tüm antrenörlerimiz ile birlikte çok uyum içersinde çalıştıklarını belirterek, hedefleri en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın topluma faydalı ve iyi bireyler yetiştirmeye özen gösterdiklerini söyledi. Oluşturulan eğitim programında iyi futboldan önce topluma sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade eden Ahmet Özyeşer, altyapımızdan yarışmacı takımlarımıza yetenekli oyuncuların kazandırılması, futbol okulundan yarışmacı takımlara gelecek oyuncu sayısının her yıl artmasını sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

“Sosyalleşmelerine yardımcı oluyoruz”


banner134
Dikmen Gücü futbol okulumuzda çocuklarımızın futbol eğitimi dışında sosyalleşmesi için de çaba gösterdiklerini ve yardımcı olduklarını belirten Ahmet Özyeşer, tüm ada genelinde yeni yeni arkadaşlar edinmesini hedeflediklerini, bu yüzden eğitimlerimiz rekabetten çok dayanışmayı benimser ve bu ilkeler doğrultusunda çocuklarımızı eğitmek amaçları arasında olduğuna vurgu yaptı.

“Kulüpçülük ruhu”


Altyapı çalışmalarının son yıllarda istenilen düzeyde devam ettiğini hatırlatan Ahmet Özyeşer, altyapı çalışmaları içerisinde farklı hedeflerinin de olduğunu belirtti. Çocuklarımızı sporun içinde tutmanın en önemli hedefleri arasında olduğunu, çocuklarımızın hepsi ileride futbolcu olmayabilir ama takımını destekleyen taraftar, antrenör ve yönetici olabileceğini belirterek bu yüzden sporcularımızın futbol becerilerini geliştirirken takım bağının birliğini taraftarından tutun yöneticisinden top toplayıcısına bir bütün olduğunu öğretmek hedefimizdir diyerek kulüpçülük ruhunun kazanılmasına vurgu yaptı.

“Kız futbol takımı kuruluyor”


Kulübün futbol altyapısının son yıllarda gelişmeye başladığını belirten Ahmet Özyeşer, pandemi dönemi sonrasında kız futbol takımı kurmak için çalışma başlattıklarını söyledi.


Bu yıl futbolun daha geniş kitlelere ulaşması için kız futbol takımı kurma adımlarının atıldığını ifade eden Ahmet Özyeşer, 15 minik kız futbolcumuz ile çalışmalarına başlayan kulübümüzün ilerideki hedefi "Futbol erkek oyunu değildir" kavramını yerleştirerek, ailelerimizin de desteğini alarak kız çocuklarımızın futbol oynamalarına olanak sağlamayı hedefliyoruz dedi.

Başarılı sezonlar oyuncuları umutlandırdı


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2.Lig’de (2018-2019) namağlup şampiyon olarak 1. Lig’e yükselen Dikmen Gücü, geçtiğimiz sezon da Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 1.Lig play-off finalinde İncirli’ye kaybederek tarihinde ilk kez çok yaklaştığı 1. Lig kapısından dönerek hayal kırıklığı yaşadı.


Son yıllarda yakalamış olduğu başarılı çıkışını sürdürmesi gelecek adına camiayı ve oyuncuları umutlandırırken, diğer yandan da altyapıdan takıma kazandırılan oyuncu sayılarında yavaş yavaş artış göstermesi en büyük kazanımları olmuştur.

Altyapı kadroları


2012 yılında Dikmen Gücü futbol okulu olarak aktif bir şekilde altyapı çalışmalarına devam edilirken geride kalan 8 yıl içerisinde büyümeye başlayan, gelişim gösteren altyapı çalışmalarında 1 sorumlu, 3 eğitmenle birlikte yola devam ettiklerini belirten Ahmet Özyeşer, Dikmen Gücü futbol okulu çatısı altında 2015 doğumlu yaş grubundan başlayarak, 2004 doğumlu yaş grubuna kadar oluşan ağ içerisinde, altyapıda altı yaş (2015 doğumlu) grubundan başlayarak, on üç yaşa (2008 doğumlu) kadar katılan sporculardan oluşturulan toplam 4 grup olarak çalışmalarını sürdürüyor.


Gruplardaki dağılıma göre U7 (2014-2015 doğumlu) 15 minik kız sporcu, U9 (2012-2013 doğumlu) 17 minik erkek sporcu, U11 (2010-2011 doğumlu) 14 sporcu, U13 (2008-2009 doğumlu) 18 sporcu olmak üzere toplam 64 sporcu yer alıyor. Yarışmacı gruplarda ise 2004 doğumlu yaş gruplarından başlayarak, 2007 doğumlu yaş grubuna kadar toplam 2 grupta çalışmalar devam ediyor. Yarışmacı gruplardaki dağılım ise U15 (2005 doğumlu) 15 sporcu, U17 (2004 doğumlu) 17 sporcu olmak üzere toplam 32 sporcuların akademi bünyesinde olduğunu ifade eden Ahmet Özyeşer, şuan 6 farklı gruplarda genel toplamda 96 sporcuyla düzenli, sistemli yapı içerisinde futbol eğitimi vermeye özen gösterdiklerini, kulübün geleceğini sağlam temeller üzerine inşa etmek istediklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75