Doğuda hareket var

banner37

Doğuda hareket var
banner90
banner99

Ahmet ÖZYAŞAR

Doğu bölgesindeki 1. Lig temsilcilerinden Gençler Birliği, Yeni Boğaziçi, Mormenekşe ve Çanakkale yönetimleri yeni sezon çalışmalarına başlarken, Maraş sponsor arayışına devam ediyor. Görneç’te ise görevin divan kuruluna devredilmesinden dolayı belirsizlik yaşanıyor.

Gençler Birliği hareketlendi


Kısa süre öncesine kadar ciddi bir başkanlık krizi yaşayan, fakat Başkan Rifat Berkel’in yeniden başkan olmasından sonra hareketlenen Gençler Birliği sezon hazırlıklarına başladı. Takımın başına eski futbolcularından Salih İnce’yi getiren yönetim, transfer çalışmalarına da başladı. Sezon açılışını 4 Eylül’de yapacak Gençler Birliği’nde takımın etkili ismi Sinan Öğüt Mesarya’ya transfer olurken, bu transfer karşılığında Halil Türen ve Eren Aktaş kadroya dahil edildi. Mağusa Türk Gücü’nden Aziz, Dumlupınar’dan Yıldıray ve Yenicami’den Cenker’in transferleri için görüşmeler yapan yönetim bu transferleri sezon açılışına yetiştirmek istiyor.

Transferin hızlısı Yeniboğaziçi


Geçtiğimiz sezon yeniden K-PET 1. Lig’e yükselen Yeni Boğaziçi takımın başına Eralp Şerifoğlu’nu getirdikten sonra transfer çalışmalarına başladı. Bu bağlamda ilk olarak geçtiğimiz sezon takımda oynayan Serhat ve Cemil’i yeniden takıma kazandıran Yeni Boğaziçi, Değirmenlik’ten Tolga Kara, Dumlupınar’dan Mert Özcömert ve Görneç’ten Mehmet Çavuş’u transfer etti. Sezon hazırlıklarını bir haftadır sürdüren Yeni Boğaziçi’nde hedef bu yıl üst sıralarda yer almak.

Mormenekşe sahaya iniyor


banner134
Mormenekşe takımın başına Mehmet Karşılı’yı getirdikten sonra bugün top başı yaparak yeni sezon hazırlıklarına başlıyor. Genç bir takım oluşturmak için geçen sezonun son maçlarında kadroya aldığı genç oyuncuların yanı sıra takıma yeni genç isimleri transfer etmek isteyen yönetim bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Genç oyuncuların yanına tecrübeli futbolcular da katmak isteyen yönetim eski oyuncuları Can Özsoy’la ilgileniyor.

Maraş sponsor arayışında


Mağusa’nn 1. Lig takımlarından Maraş’ta ise bugüne kadar yeni sezonla ilgili çalışmalar netleşmezken, kulüp başkanı Hasan Oy yaptığı açıklamada bu sezon 700 bin Türk Lirası gibi bir harcama beklediklerini, bu miktarı karşılama adına sponsor arayışına girdiklerini, bu konu ile yapılan çalışmaların olumlu olması durumunda göreve devam edeceklerini, olumsuz olması durumunda ise görevi bırakacaklarını belirtti.

Çanakkale teknik direktörünü belirleyecek


K-PET 1. Lig’in Mağusa temsilcilerinden Çanakkale ise yeni sezonda takımı çalıştıracak teknik direktörü birkaç gün içerisinde belirleyecek. Kulüp Başkanı İbrahim Şeker, 3 teknik direktörle görüşüldüğünü ve takımın başına kimi getireceklerini açıklayacaklarını belirtti. Transfer çalışmalarına da başlayan Çanakkale, bu bağlamda Mağusa Türk Gücü’ne verdiği Uvanç karşılığında bu takımdan 5 genç oyuncu alacak.

Görneç Divan Kurulu’na kaldı


Geçtiğimiz sezon direkt ligde kalma başarısı gösteren Görneç’te ise geçtiğimiz hafta başkanlık seçiminde aday çıkmamasından dolayı görev Divan Kurulu’na kalmıştı. Görevin divana kalmasından dolayı şu ana kadar yeni sezon ile ilgili çalışmalar başlatılamadı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75