Dönüşleri muhteşem oldu

banner37

Ülkemizin köklü camialarından Yeniboğaziçi, bir seon aradan sonra BTM Kırmızı Grup’tan şampiyon olarak yeniden Birinci Lig’e yükseldi

banner87
Dönüşleri muhteşem oldu
banner90
banner8

Levent TEZEL

Yeniboğaziçi BTM Kırmızı Grup’ta ligi 48 puanla ilk sırada tamamladı ve bir sezon aradan sonra K-Pet Birinci Lig’e şampiyon olarak yeniden dönüş yaptı. Kendisi adına son yılların en iyi sezonunu geçiren Yeniboğaziçi ligde oynadığı 18 maçta 16 galibiyet aldı. Sahasında Serdarlı ve şampiyonluğu garantiledikten sonra deplasmanda Vadili takımına mağlup olan Yeniboğaziçi sezon boyunca berabere kalmadı. Toplamda 46 gol atan Yeniboğaziçi bu gollerin hiçbirini penaltıdan atmadı. Kalesinde ise toplamda 11 gol gördü.

İçerde tek mağlubiyet


Yeniboğaziçi 2019-2020 sezonunda sahasında oynadığı 9 maçta 8 galibiyet aldı. Yeniboğaziçi tek mağlubiyetini ligin 12. haftasında kendi evinde Serdarlı karşısında 2-1’lik sonuçla aldı. Sahasındaki maçlarda 8 galibiyet alan Yeniboğaziçi, 26 gol atarken kalesinde sadece 5 gol gördü.

Deplasmanda da rakip tanımadılar


Yeniboğaziçi şampiyonlukla sonuçlanan 2019-2020 sezonunda deplasmanda oynadığı 9 maçtan sekizini kazandı. Yeniboğaziçi şampiyonluğu ilan ettikten sonra çıktığı Vadili karşısında deplasmandaki tek yenilgisini aldı. İç sahadaki başarılı performansının benzerini deplasmanda da sergileyen Yeniboğaziçi rakip filelere 20 gol bırakırken kalesinde 6 gol gördü.

Goller 11 farklı isimden


banner134
Ligi şampiyon olarak tamamlayan Yeniboğaziçi’nde rakip filelere atılan 46 golden 45’i 11 farklı isimden geldi. Bir gol de İncirli futbolcusu Salih’in kendi kalesinde attığı gol olarak kayıtlara geçti. Takımın en golcü ismi 14 golle Serhat olurken onu tecrübeli isim Cemil Awwad 10 golle izledi.


Yeniboğaziçi’nde gollerin dağılımı ise şöyle oldu;

Serhat: 14 gol

Cemil Awwad: 10 gol

Ahmet Yalçın: 7 gol

Hakan: 3 gol

Halil: 3 gol

Çağrı: 2 gol

Hüseyin: 2 gol

Hasan: 1 gol

Berk: 1 gol

Zübeyir: 1 gol

Ahmet Kuşaf: 1 gol

Salih: 1 gol (kendi kalesine-İncirli)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75