banner6

Dörtyol’da kamp tamamlandı

banner37

Dörtyol’da kamp tamamlandı
banner8

Merasya’nın Birinci Lig’deki temsilcilerinden Dörtyol, yeni sezon öncesinde hazırlık kamp çalışmalarını tamamladı. 30 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında Girne The Olive Tree Hotel’de gerçekleştirilen kamp oldukça verimli geçti.

Birliktelik ve uyum sağlandı

Dört gün süren kamp çalışmalarında Dörtyol kafilesinde Kağan Taşer başkanlığında, sporcu sorumlusu Mendo Şengül, yardımcı antrenör Korhan Kotbaş, kaleci antrenörü Mustafa Özkaraman, malzemeci Gürsel Gök ve 26 futbolcu katıldı. Koronavirüs hastalığına yakalanan ve tedavi sürecini iyi bir şekilde geçirerek hastalığı atlatan Dörtyol Teknik Direktörü Ahmet Ogan, beklenmedik sağlık sorunları yaşanmasından dolayı kampa katılamadı.


Kamp programı çerçevesinde yardımcı antrenör Korhan Kotbaş, kaleci antrenör Mustafa Özkaraman yönetiminde Çatalköy Nihat Bağcıer Stadı’nda günde çift idman yapan yeşil-beyazlı ekip, Süper Lig ekiplerinde Türk Ocağı ile bir de hazırlık karşılaşması oynadı. Antrenmanların dışında otel içerisinde yönetici, teknik kadro, futbolcular oldukça keyifli ve neşeli anlar yaşanırken, motivasyon açısından da çok önemli olduğu kampta birliktelik ve uyumun sağlandığı görüldü.

banner134


Dörtyol, kamp süresi boyunca günde çift antrenman yaparak hazırlananırken, oynadığı tek hazırlık maçında Süper Ligi ekiplerinden Türk Ocağı’na 5-2 mağlup oldu.

Kotbaş: Hedefimize ulaşmaya çalışacağız

17 Mayıs’tan beri çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Dörtyol, kamp boyunca çabuk kuvvet, dayanıklılık, koordinasyon, taktiksel olarak yapılan antrenmanlarda futbolcuların istekli, arzulu ve konsantre olarak çalışmalarda göstermiş oldukları gayretleri ve disiplinli bir şeklide çalışmalarından dolayı son derece memnun olduğunu belirten yardımcı antrenör Korhan Kotbaş, çok iyi ortamda kamp gerçekleştirerek, güç depoladıklarının altını çizdi.


Sezon öncesinde belirlenen hedef doğrultusunda mevcut takım kadrosuna yapılan transferlerin önemli katkılar sağlayacağını, arkadaşlığın, takım içi uyumun, birlikteliğin kısa sürede aşıldığını belirten Kotbaş, yeni sezon öncesi takım olma yolunda önemli mesafeler kaydedildiğini vurguladı. Kotbaş, takım kadrosu deneyimli ve tecrübeli futbolcuların yanında gelecek vaad eden gençlerinde yer aldığına vurgu yapılarak, çok koşan mücadele eden ve sonuç alabilecek anlayışı benimsetmeye çalıştıklarını belirtti.

Çalışmalar devam ediyor

Yeni sezona yönelik çalışmalarına aralıksız devam eden Dörtyol’da, 1. hazırlık dönemi 2. etap çalışmaları da başladı. Ligin başlamasına 1.5 ay kala hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdürecek olan Dörtyol’da ağustos ayı içerisinde yapacağı yoğun hazırlık karşılaşmalarıyla birlikte takım kadro planlamasını oluşturmaya çalışacak.


Dörtyol, 6 Ağustos Cuma günü Birinci Lig ekiplerinden Gençlik Gücü ile 7 Ağustos Cumartesi günü ise Yeniboğaziçi ile hazırlık maçı oynayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88