Döveç stadı dökülüyor

banner37

Çanakkale Spor Kulübü’nün kullanımında bulunan Muharrem Döveç Stadı tam anlamıyla kaderine terk edildi

Döveç stadı dökülüyor
banner99

Ahmet OGAN

Mart 2020’de Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada ve ülkemizde duran spor faaliyetleri sonrasında Spor Dairesi tarafından bakım ve denetimi yapılan sahaların futbolsuz geçen o dönemde yem yeşil olarak güzel zeminlere dönüşmesi, aranın en çok sahalara yaradığı noktasında gündemdeki yerini almıştı.

Zemin istenilen düzeye getirilemiyor


Gazimağusa Çanakkale Muharrem Döveç Stadı’nda uzun yıllardır ekilmeyen çim zemin sezon başında Spor Dairesi tarafından müdahale edilerek bakıma alınmıştı. Özellikle son dört yıldır çok kötü durumda olan ve futbol oynamak oldukça zor olan zemine Spor Dairesi ekibi tarafından sezon başı vertikat, delme, kumlama işlemleri sonrasında ara ekim yapılmasına rağmen bir türlü istenilen düzeye getirilemeyen saha zeminin son durumu kullanılmaz hale geldi.

Önemli eksikleri bulunuyor

banner134

Muharrem Döveç Stadı’ndaki saha zemini dışında da çok önemli eksikleri bulunuyor. Sulama sistemi yeraltı ve otomatik olmadığından dolayı sıkıntı yaşanırken, sahanın etrafında bulunan ayakları üzerine yerleştirilen projektörlerin az ve yetersiz oluşundan dolayı istenilen ışıklandırma yaratılamıyor ve var olan ışıklandırma sistemi yetersiz kalıyor.

Sorunlar çözülmedi


Çanakkale Muharrem Döveç Stadı çim zemine dönüştürüldüğü zamandan beri sahada spor yazarlarını sağlıklı ortamda görev yapabileceği basın odası eksikliğisezon başında giderilmesi için Spor Dairesi tarafından gerekli girişimler yapılmasına rağmen sonuç alınamayarak sorun çözülemediği, tribünlerin koltukları değişmesi, boyanması, çevre temizliği ve düzenlemeyapılması beklenilen sahada sorunlara çözüm bulunamaması tepkilere neden oldu. K-Pet 1.ligde mücadele eden Çanakkale’nin iç saha maçları oynadığı Muharrem Döveç Stadı her hattı ile dökülürken, kaderine terk edilmiş durumda.

Sentetik zemin


Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu başkanı Kemal Deniz Dana, Çanakkale Muharrem Döveç Stadı’nda yerinde yaptığı incelemelerin ardından yıllardan beridir yapılan doğal çim zemin yenileme çalışmalarından istenilen sonuç alınamadığından dolayı görüşerek 2021 yılı bütçesine sentetik saha için kaynak koymak istediğini açıklamasının ardından bir yıl geçmesine rağmen ne olacağı konusunda henüz bir gelişme olmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75