banner6

Drag Yarışı nefes kesti

banner37

Drag Yarışı nefes kesti
banner151 banner143

Çağın ÖZILGAZ


Sezona Drag yarışı antrenmanı ile başlayan ve ardından 2022 Güven Sigorta Kuzey Kıbrıs Drag Yarışları Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Cahit Necipoğlu Drag Yarışı’nı gerçekleştiren KKDSOD, arada gerçekleştirdiği Race Fest’in ardından Drag yarışları şampiyonasının ikinci ayağı olan “Hashtag Performance Drag Yarışı”nı geçtiğimiz hafta sonu Akıncılar Tünel Yolu’nda gerçekleştirdi.


Organizasyon Cuma akşamı yapılan sıralamalarla başladı. Sporcular en iyi performanslarını sergileyerek derece elde ettiler ve hangi sınıfta mücadele edecekleri belirlendi. Sezonun ilk yarışında açılmayan 9 saniye sınıfında bu kez iki yarışçı vardı. Biri 9,803 saniye elde eden Aykan Kalay, diğeri de güneyden yarışa katılan ve 9,680 saniye elde eden P.P. Tuning sporcusu oldu. Daha önce Panagiotis’in elde ettiği 9,649 saniyelik pist rekoru ve Deniz Denner’in yarışta elde ettiği 9,651 saniyelik derecelere bu iki sporcu da yaklaşmayı başardı ve sanırım 10 saniyenin altına resmi olarak inmeyi başaran henüz başka sporcu yok. Bu ikili gecenin son mücadelesinde karşı karşıya geldiler. Organizasyonun en iyi derecesini elde ederek kazanan, Honda Civic aracıyla P.P. Tuning sporcusu oldu. Kalay ise Audi RS3 aracıyla ikinci oldu. İbrahim Alkan Doğan Turbo aracıyla, namıdiğer Izdırap ile 10 saniye sınıfında yalnızdı bu yarış. Seyircilere gösteri yapmak için piste çıktı fakat vites kutusu sorunu yaşadığı için güzel bir kalkış yapsa da derecesi 10 saniyelere inemedi. Yine de Alkan seyircilerden büyük takdir topladı. 7 sınıfta mücadelelerin yaşandığı yarışın 5 sınıfında da birinci olan sporcunun Honda Civic kullanması dikkatlerden kaçmadı. Bunlardan biri de 11 saniye sınıfında yarışan Denktaş Zurnacı’ydı. 12 saniye sınıfında Seren Özgürlü, 13 saniye sınıfında Ali Çıdan ve 14 saniye sınıfında Turgut Arşan. 15 saniye sınıfında ise Mehmet Karadeniz, Doğan SLX aracıyla birinciliğe ulaşan isim oldu.


Her yarış bir öncekinden daha güzel organize ediliyor. Her yarış yarışçıların hırsı ve dereceleri yukarıya çıkıyor. Halkımız Drag yarışlarını seviyor. Bitirmeden pist konusuna da değinmek isterim. Güzel gelişmeler olmaya başladı aslında ama yeni Ercan Havaalanı da bitmek üzere. Yani Akıncılar Tünel Yolu yakında kullanılamayacak. Artık çok kapsamlı ve tüm Motorsporları dallarında kullanılabilecek bir pist için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104