Drift nefes kesti

banner37

Drift nefes kesti
banner90
banner8

Çağın ÖZILGAZ

   2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası üçüncü yarışı pazar günü Mağusa TIR Parkı’nda yapıldı. Sporcuların ve seyircilerin en beğendiği pistlerden olan Mağusa’da sezonun en hızlı yarışı binlerce seyirci tarafından takip edildi. Organizasyon Pro ve Semi-Pro kategori olmak üzere 16 yarışçının mücadelesine sahne oldu. Pro kategoride ilk sırada 82 puanla İzer Özvurulmuş yer alırken Semi-Pro kategoride 83 puanla 15 yaşındaki yarışçı Altan Çocuk yer aldı.

Pro’da kazanan Özvurulmuş oldu

   Pro kategoride finalistler İzer Özvurulmuş ve Oktay Erülkü oldu. Sıralamalarda da en iyi puanı alan Özvurulmuş ilk kez yarış birinciliği almayı başardı. 20 yaşındaki Oktay Erülkü ise bir önceki yarışta az farkla kaçırdığı finale bu kez çıkmayı başardı fakat finalde ikinci oldu. Bu kez finali az farkla kaçıran Oktay’ın ikizi Celal Erülkü oldu. Celal üçüncülük yarışında son şampiyon Enver Haskasap’a geçilerek dördüncü oldu.

Özteknik Semi-Pro’da yine kazandı

   Çekişmeli geçen çeyrek final ve yarı finallerin ardından Erol Özteknik finalde Buğra Döveç ile eşleşti. Sezonun ikinci yarışında olduğu gibi birinci olmayı başaran Özteknik’in ardından Döveç ikinci, az farkla finali kaçıran isimlerden Altan Çocuk üçüncü, Derviz Rıza dördüncü oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75