banner6

 DSÖ üyeliğine destek

banner37

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 'nin Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)'ne ortak üyeliği için organize edilen imza kampanyasında Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’ndan destek istendi. Yükseköğretim Kurumları Denetleme ve Akreditasyon Kurulu (YÖDAK) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Hasgüler söz konusu imza kampanyasına destek istemek için KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ve Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı ile bir araya geldi

 DSÖ üyeliğine destek
banner150

banner150

banner99

Sertoğlu: "İmza kampanyasına dev bir destek vereceğiz"


KTFF'deki görüşmede konuşan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Kulüpler Birliği ile de görüştüklerini ve futbol ailesi içerisinde bulunan futbolcu, antrenör, hakem, gözlemci, komiserlerle KKTC'nin en büyük sivil toplum örgütü olduklarını ve bu imza kampanyasına da dev bir destek için yarından itibaren çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Sertoğlu açıklamasında, söz konusu desteğin ülkemiz, insanımız ve geleceğimiz için atılacak bir adım olduğunu ve bunu sonuna kadar desteklediklerini belirtti.

Hasgüler: "Amacımız 100 bin imza"


YÖDAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Hasgüler ise açıklamasında hedeflerinin 100 bin imzaya ulaşmak olduğunu belirtti. Hasgüler, "Amacımız olan rakama ulaştıktan sonra DSÖ'ye ortak üyelik için gerekli üst makamlara başvuru yapılacak" diye konuşurken, futbol ailesine bu büyük destekten dolayı teşekkürlerini iletti.

İmza kampanyasına katılım


Söz konusu imza kampanyasına katılmak için www.change.org adresinden arama bölümüne "Kıbrıslı Türkler" yazılması gerekli. Çıkan sonuçlarda isim, soyisim ve mail adresi bilgilerinin yazılmasının ardından yazmış olduğunuz mail adresine girip onay linkine tıklamak söz konusu imza kampanyasına destek için yeterli olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104