Dumlupınar’dan farkındalık projeleri

banner37

Dumlupınar’dan farkındalık projeleri
banner90
banner8

Yonpaş Dumlupınar, son iki yılda sosyal sorumluluk anlamında gerçekleştirdiği faaliyetlerle dikkat çekerken, bu faaliyetlerin devamı adına çalışmalarını sürdürüyor. Sportif başarının yanı sıra düzenlenen faaliyetlerle farkındalık yaratan Dumlupınar ayrıca Evrensel Çocuk Hakları Derneği ile imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde 2021-22 futbol sezonunu Çocuk Hakları Farkındalık Sezonu olarak ilan etmeyi planlıyor.


Konu ile ilgili olarak sosyal sorumluluk faaliyetlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Hüseyin Aranır ve kulübün Genel Koordinatörü Asya Alpler bilgi verdi.

banner134
Aranır: Evrensel Çocuk Hakları Derneği ile çeşitli faaliyetlerimiz olacaktır


Yonpaş Dumlupınar’ın sosyal sorumluluk faaliyetlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Hüseyin Aranır, yeni dönemde de önceki sezonlarda yaptıkları yardımlar ve farkındalık faaliyetlerine ayrıca kan bağışı ve Meme Kanseri Farkındalık etkinlikleri gibi her yıl düzenledikleri faaliyetlere devam edeceklerinin altını çizdi. Aranır, “Evrensel Çocuk Hakları Derneği ile imzaladığımız protokol çerçevesinde 2021-22 futbol sezonunu Çocuk Hakları Farkındalık Sezonu ilan edeceğimizi de duyurmak isterim. Bu kapsamda, Evrensel Çocuk Hakları Derneği ile işbirliği içerisinde farkındalık artırmaya yönelik çeşitli faaliyetlerimiz olacaktır” açıklamasını yaptı.

Alpler: Geniş kitlelere ulaşmak için işbirliği çağrısı yapıyoruz


Yonpaş Dumlupınar Genel Koordinatörü Asya Alpler yaptığı değerlendirmede kulüp olarak geçtiğimiz sezonlarda ve pandemi nedeniyle kapalı oldukları son dönemde dahi ellerinden geldiğince sosyal sorumluluk anlamında aktif olmaya gayret gösterdiklerini ifade etti. Alpler şunları kaydetti: “Açılımların ve 2021-22 futbol sezonuna hazırlıkların resmen başlaması ile birlikte ise yeni sezon hazırlıklarımıza hız vermiş bulunuyoruz. 2021-2022 futbol sezonu içerisinde Akademimizden, A Takımımıza ve yönetimimize kadar elimizden geldiğince sosyal sorumluluk projeleri anlamında faaliyet alanımızı genişletmek ve daha aktif olmak niyetindeyiz. Bunun yanı sıra süper lige yükselmemizle birlikte, takımın ve faaliyetlerimizin görünürlüğünün de artacak olmasını bir avantaja dönüştürmek, bunun bilinci ile hareket etmek ve bu niyetle de sivil toplum örgütleri ile işbirliğimizi artırmak istiyoruz. Buradan, çevre, kadın hakları, çocuk hakları, sağlık ve benzer diğer alanlarda faaliyet gösteren ve faaliyetlerinin işbirlikleri ile daha geniş kitlelere ulaşmasını isteyen sivil toplum örgütlerine de açık işbirliği çağrımızı iletmek istiyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75