Durmadan sürdüler

banner37

Yapı Market’in ana sponsorluğunu üstlendiği 24 saat offroad yarışı geçilen 4 uzun etabın ardından tamamlandı.

Durmadan sürdüler
banner90
banner8

Çağın ÖZILGAZ

Cumartesi günü 13.00’te Girne Kordon boyu Atatürk büstü önünde yapılan törenle başlayan yarış, tam 24 saatte geçilen yaklaşık 500 kilometrenin ardından, dün 13.00’te, başladığı yer olan Girne Kordonboyu’nda sona erdi.

Ekipler Girne’den start aldıktan sonra ilk etap için; Haspolat, Balıkesir, Mora, Paşaköy, Turunçlu, Kurudere, Serdarlı ve Geçitkale güzergahında ilk etabı tamamladılar. Havanın kararmasının ardından ikinci etap için; Akova, Çınarlı, Altınova, Ergazi, Kilitkaya ve Büyükkonukgüzergahını takip edip kampa vardılar. Gece verilen servis arasının ardından gün doğmadan üçüncü etap için Büyükkonuk, Mehmetcik, Yedikonuk, Kaplıca, Tatlısu ve Mersinlik güzegahlarını takip ettikten sonra son etap için; Tatlısu, Bahçeli, Esentepe, Karaağaç ve Alagadi güzergahlarını geçtiler.

banner134
 

Dereceler

Günün ralli kategorisinde birincisi Halim Kahveciler-Ramadan uzun ikilisi olurken ikinci Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi ve üçüncü Cem Aytaç-Cevdet Alptürk ikilisi oldu.

Raid kategorisinde ise ilk sıradaki ekip Levent Sönmez-Yakup Yücel ikilisiydi. İkinci Sander Kahveciler-Eser Sulo ikilisi olurken onları Adil Aroğlu-Aral Tahir Aziz ikilisi takip etti. Macera kategorisi ile yarışa renk katan ekiplerden Edim Macila-Eser Harper ikilisi ilk sırada yer alırken onları sırasıyla Göksel Macila-Birkan Karaderi ikilisi ve Vural Tabak takip etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75