Durum vahim!

banner37

2019-2020 futbol sezonunun başlamasına üç hafta kala saha sıkıntılarının çözüme ulaşmaması gündemdeki yerini koruyor. Spor Dairesi Müdürü Mehmet Özbilgehan bütçe sıkıntısı çektiklerini ve bazı sahaların sezona yetişmesinin mümkün olmadığını açıkladı

banner87
Durum vahim!
banner90
banner8

Ebru AKGÜR

Gönyeli Stadı hazır değil

Gönyeli sahasının çim ekiminin tamamlandığını ancak henüz istenilen düzeye gelmediğini söyleyen Özbilgehan, “çimler henüz beklenen boyutta değil. Tribün projesi için ise bütçeleri önceden ayrıldı. Proje sunumu yapılıp ihale tamamlandıktan sonra tribünlerin yeniden yapımına başlanacak, bu durumda stat kullanılamayacak” dedi. Bütçenin hazır olması ve bekletilmesinin doğru olmayacağından dolayı bu sezon içinde Gönyeli Stadı’nın tribünlerinin yıkılmasının planlandığı belirtildi.

 M.A.Yeşilova sahasız


Merit Alsancak Yeşilova’nın sahası Mustafa Hidayet Çağlar Stadı ile ilgili ise, “ saha ile ilgili henüz önümüze bir proje gelmedi. Kulüp yetkililerinden biz proje talep ettik. Ancak şu anda projeye ayıracağımız bütçe yok. Bu durumu kendilerine de ilettik. Önümüzdeki hafta içerisinde kulüp yetkilileri ile bir araya gelip konuşacağız” dedi. 2020 bütçesi içerisinde sahaya maddi kaynak ayırabileceklerini ancak kulübün kendi bütçesi ile yapmak isterse de buna sıcak baktıklarını da sözlerine ekleyen Özbilgehan, kulübün mevcut tribünleri karşı tarafa taşımak istediğini ancak saha projesinin bir bütün olarak düşünülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Kaymaklı ile görüşülecek


Atatürk Stadyumu’nda yeni sezon için Çetinkaya ve Yenicami’nin yanı sıra Göçmenköy ve Gençlik Gücü’nün de maçlarını oynamak istemesi ile ilgili ise, “Göçmenköy Stadı’nın tribünlerinin yetersiz olması nedeni ile tribünler tamamlanana kadar maçlarını Atatürk Stadyumu’nda oynayacak. Tribün projesi hazır olduğundan yapacak olan şirket 45 günde bitirme garantisi verdi. Saha zemininde oluşan granül eksikliğinin de en kısa zamanda gidereceğiz” dedi.

 Atatürk Stadı’nın yoğunluğu


Geçtiğimiz sezon Küçük Kaymaklı Şehit Hüseyin Ruso Stadyumu’nda maçlarını oynayan ancak bu sezon Kaymaklı yönetiminin ücret talep etmesi üzerine maçlarını Atatürk’te oynamak için başvuru yapan Gençlik Gücü ile ilgili Mehmet Özbilgehan şunları söyledi “ Diğer Lefkoşa takımlarının hakkı kadar Gençlik Gücü’nün de Atatürk Stadyumu’nda oynamayı isteme hakkı vardır. Ancak yapılacak olan maç trafiği saha zeminini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle hafta içerisinde Kaymaklı Kulübü Başkanı Akay Aşina ile bir araya gelip konuya çözüm bulmaya çalışaşacığız’. Ayrıca bu görüşmenin ardından Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ile de bir araya gelineceği belirtildi.

“Kimsenin sahayı beğenmem deme lüksü yoktur”


Spor Dairesi Müdürü Mehmet Özbilgehan 2019 bütçesinin tükendiğini ve ufak tefek eksiklikler için dahi maddi kaynak bulmakta zorlandıklarını ve ödeme bekleyen borçlar olduğunu belirtirken, birçok çözüm bekleyen sorunları da 2020 bütçesine mecburen aktardıklarını söyledi. Özbilgehan, kullanılabilecek saha sayısının belli olduğunu ve bu nedenle kulüplerin saha beğenip beğenmeme gibi bir lüksü bulunmadığını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75