Ege'de estik

banner37

İzmir’de düzenlenen Ege Rallisine KKTC’li sporcular damga vurdu

Ege'de estik
banner90
banner8

Emre ERZİN

İzmir'de gerçekleşen Ege Rallisi’nde Kıbrıslı sürücü Tuğçe Öztürk kadın copilotlar üçüncülüğü, ulusal grup N ikinciliğini elde etti. Sporcularımızdan Deniz Fahri ve Barış Kalfaoğlu genel klasmanda üçüncülük kazandı. İzmir'de gerçekleşen yarışta ülkemizi temsil eden Tuğçe Öztürk, gerçekleşen yarışla ve ralli sporu ile ilgili düşüncelerini KIBRIS’a aktardı

 

"Büyüklerim motivasyonum oldu"


Tuğçe Öztürk, ralli sporuna ilk kez Derviş Sütcüoğlu ile katıldığı tırmanma yarışı ile başladığını söyledi. Ralliye olan ilgisinin küçük yaştan başladığını ve büyüklerinin başarılarıyla motive olduğunu ifade eden Öztürk, ailesinden ve sporcu yakınlarından gördüğü destek ile bu spora yönelmeye karar verdiğini kaydetti.

 

banner134
"Bütçeyi çok zorlayan bir spor"


Öztürk, ralli sporuna ilk başladığı zaman bu sporun kanına bu kadar işleyeceğini tahmin etmediğini belirtti. Başarılı sporcu rallinin maddi açıdan bütçeyi çok zorlayan bir spor olduğunu ancak elinden geldikçe kendini geliştirmeyi sürdüreceğini kaydetti.

 

"İlk yurt dışı tecrübem oldu"

  Ege Rallisinde sponsor desteği almadığını, yarışa kendi imkanları ile katıldığını ifade eden Tuğçe Öztürk, bu organizasyonun şu ana kadar katıldığı ilk yurt dışı yarış olduğunun da altını çizdi.


Yarış sırasında edindiği tecrübe ve lastiklerinin patlamasına rağmen finişe ulaşmalarının beklediğinden de fazlası olduğunu kaydeden Öztürk, hedefledikleri başarıya ulaştıklarını kaydetti.


Adamızda ralliye olan ilginin ve desteğin son zamanlarda arttığını gözlemlediğini de ifade eden Öztürk, tek sorunun ralli sporuna olan sponsorluk desteğinin az olması olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75