“Ego tatmini ve tehlikeli yaklaşım”

banner37

KTFAD, başkan Süleyman Göktaş imzasıyla yayınladığı basın bildirisinde üyelerine karşı yersiz söylemlerde bulunanlar olduğunu vurgulayarak şu nitelemeyi yaptı

“Ego tatmini ve tehlikeli yaklaşım”
banner99

Futbolun askıya alınması gündemdeki sıcaklığını korurken, bu yönde yapılan açıklamalar, yorumlar ve başlayan tartışmalar, had safhaya çıktı. Futbolun paydaşları içerisinde yer alan Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği (KTFAD) yaşanan gelişmelerle ilgili basın bildirisi yayınladı. Antrenörler Derneği Başkanı Süleyman Göktaş imzalı basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi.

“Kulüpler Birliği Başkanı’nın söylemi gibi futbolu sadece birileri sevmez, kitleler bu oyunun peşindedir”


“Ahmed Sami Topcan, Necdet Ünel, Özer Esenyel, Nevvar Nolan, Ömer Adal, Niyazi Okutan, Hasan Sertoğlu, bu kadar saydığımız bu değerli isimler, 1955 yılında kurulan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu günümüze kadar her zorluğa göğüs gererek futbolumuz bugünkü konumuna getirilmiştir. Federasyonumuzu bir gemi olduğunu düşünürsek, bu gemide kulüp başkanları, yöneticiler, antrenörler, hakemler, gözlemciler futbolcular yerlerini her daim almaktadırlar. Futbol öyle bir olgudur ki, içine giren her kesim ona başka bir sevgi ile bakmaktadır. Kulüpler Birliği Başkanı’nın söylemi gibi futbolu sadece birileri sevmez, kitleler bu oyunun peşindedir.

banner134

“Antrenörler, hakemler yıllardır bu sektörde ekonomik gelir elde etmektedir”


Maalesef son günlerde gerek radyo gerekse de TV programlarında “futbolu en çok seven benim, benden başkası futbolu sevemez” gibi söylemler ön plana çıkmaktadır. Bu yaklaşım tamamen ego tatmin etmektir ve tehlikeli bir yaklaşımdır. Antrenörler, hakemler yıllardır bu sektörde ekonomik gelir elde etmektedir. Belli bir dönemden sonra bu çarka futbolcular da dahil olmuştur. Yöneticiler her zaman bu çarkı döndürebilmek için uğraş vermektedirler. Bu profesyonel yaklaşımın sorumlusu pek tabi ki kulüp başkanlarıdır. “Emek en yüce değerdir” cümlesinden hareket ederek antrenör, hakem, gözlemci, sağlıkçı ve futbolcuların alın terlerini yok saymak onları futbolu sevmezler ilan etmek kanımca yerinde bir yaklaşım değildir.

“Antrenör bir şey değil, çok şeydir”


Böylesi düşünce ve söylemlerden uzaklaşıp futbolumuzu nasıl ve ne şekilde daha üst seviyelere taşırız bunu tartışmalıyız. Gündüz Tekin Onay’ın “Antrenör bir şey değil, çok şeydir” söylemini hatırlatarak, futbola her zaman destek vermeye hazır olduğumuzu, bir kez daha belirtir, saygılar sunarım.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75