Eleme heyecanı

banner37

Eleme heyecanı
banner8

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde dördüncü maçlar tamamlandı. Türkiye, G Grubu'ndaki dördüncü maçında Vodafone Park'ta Karadağ ile 2-2 berabere kaldı. Ay-yıldızlı ekibin grubunda yapılan diğer karşılaşmalarda Norveç ile Hollanda 1-1 berabere kaldı. Letonya ise sahasında Cebelitarık'ı 3-1 mağlup etti.


C Grubu'nda sahasında Bulgaristan ile 1-1 berabere kalan son Avrupa şampiyonu İtalya, 1993-1996 yıllarında Brezilya, 2007-2009 yıllarında da İspanya'nın yakaladığı 35 maçlık yenilmezlik rekorunu egale etti.


A Grubu'nda Portekiz, sahasında İrlanda'yı 2-1 yendi. Attığı iki golle ülkesine galibiyeti getiren ve milli takım kariyerinde 111 gole ulaşan Cristiano Ronaldo, İranlı eski futbolcu Ali Daei'yi geride bırakarak "milli formayla en çok gol atan oyuncu" rekorunu kırdı.

A Grubu Puan Durumu:

Takımlar  O  G  B  M  A  Y  Av.  P

1.Portekiz  4  3  1  0  8  4  4  10

2.Sırbistan  3  2  1  0  7  5  2  7

3.Lüksemburg  3  2  0  1  4  4  0  6

4.İrlanda  Cumhuriyeti  3  0  0  3  3  6  -3  0

5.Azerbaycan  3  0  0  3  2  5  -3  0

Sonuçlar:

Lüksemburg-Azerbaycan: 2-1

Portekiz-İrlanda: 2-1

B Grubu Puan Durumu:

Takımlar  O  G  B  M  A  Y  Av.  P

1.İsveç  3  3  0  0  6  1  5  9

2.İspanya  4  2  1  1  7  5  2  7

3.Kosova  3  1  0  2  2  6  -4  3

4.Yunanistan  2  0  2  0  2  2  0  2

5.Gürcistan  4  0  1  3  2  5  -3  1

Sonuçlar:

Gürcistan-Kosova: 0-1

İsveç-İspanya: 2-1

C Grubu Puan Durumu:

Takımlar  O  G  B  M  A  Y  Av.  P

1.İtalya  4  3  1  0  7  1  6  10

2.İsviçre  2  2  0  0  4  1  3  6

3.Kuzey  İrlanda  3  1  1  1  4  3  1  4

4.Bulgaristan  4  0  2  2  2  6  -4  2

5.Litvanya  3  0  0  3  1  7  -6  0

Sonuçlar:

İtalya-Bulgaristan: 1-1

Litvanya-Kuzey İrlanda: 1-4

D Grubu Puan Durumu:

Takımlar  O  G  B  M  A  Y  Av.  P

1.Fransa  4  2  2  0  5  2  3  8

2.Ukrayna  4  0  4  0  5  5  0  4

3.Finlandiya  2  0  2  0  3  3  0  2

4.Bosna  Hersek  3  0  2  1  3  4  -1  2

5.Kazakistan  3  0  2  1  3  5  -2  2

Sonuçlar:

Kazakistan-Ukrayna: 2-2

Fransa-Bosna Hersek: 1-1

E Grubu Puan Durumu:

Takımlar  O  G  B  M  A  Y  Av.  P

1.Belçika  4  3  1  0  17  4  13  10

2.Çek  Cumhuriyeti  4  2  1  1  8  4  4  7

3.Galler  2  1  0  1  2  3  -1  3

4.Beyaz  Rusya  3  1  0  2  4  11  -7  3

5.Estonya  3  0  0  3  6  15  -9  0

Sonuçlar:

Çekya-Belarus: 1-0

Estonya-Belçika: 2-5

F Grubu Puan Durumu:

Takımlar  O  G  B  M  A  Y  Av.  P

1.Danimarka  4  4  0  0  16  0  16  12

2.İsrail  4  2  1  1  9  4  5  7

3.Avusturya  4  2  1  1  7  7  0  7

4.İskoçya  4  1  2  1  7  5  2  5

5.Faroe  Adaları  4  0  1  3  2  12  -10  1

6.Moldova  4  0  1  3  2  15  -13  1

Sonuçlar:

Danimarka-İskoçya: 2-0

Faroe Adaları-İsrail: 0-4

G Grubu Puan Durumu:

Takımlar  O  G  B  M  A  Y  Av.  P

banner134

1.Türkiye  4  2  2  0  12  7  5  8

2.Hollanda  4  2  1  1  12  5  7  7

3.Karadağ  4  2  1  1  8  5  3  7

4.Norveç  4  2  1  1  5  4  1  7

5.Letonya  4  1  1  2  7  8  -1  4

6.Cebelitarık  4  0  0  4  2  17  -15  0

Sonuçlar:

Norveç-Hollanda: 1-1

Türkiye-Karadağ: 2-2

Letonya-Cebelitarık: 3-1

H Grubu Puan Durumu:

Takımlar  O  G  B  M  A  Y  Av.  P

1.Hırvatistan  4  2  1  1  4  1  3  7

2.Rusya  4  2  1  1  6  4  2  7

3.Slovakya  4  1  3  0  5  4  1  6

4.Slovenya  4  1  1  2  3  4  -1  4

5.Malta  4  1  1  2  6  8  -2  4

6.Kıbrıs  4  1  1  2  1  4  -3  4

Sonuçlar:

Slovenya-Slovakya: 1-1

Rusya-Hırvatistan: 0-0

Malta-Kıbrıs: 3-0

I Grubu Puan Durumu:

Takımlar  O  G  B  M  A  Y  Av.  P

1.İngiltere  4  4  ​​0  0  13  1  12  12

2.Polonya  4  2  1  1  11  6  5  7

3.Macaristan  4  2  1  1  10  8  2  7

4.Arnavutluk  4  2  0  2  4  6  -2  6

5.Andora  4  1  0  3  3  8  -5  3

6.San  Marino  4  0  0  4  0  12  -12  0

Sonuçlar:

Andorra-San Marino: 2-0

Macaristan-İngiltere: 0-4

Polonya-Arnavutluk: 4-1

J Grubu Puan Durumu:

Takımlar  O  G  B  M  A  Y  Av.  P

1.Ermenistan  4  3  1  0  6  2  4  10

2.Almanya  4  3  0  1  7  2  5  9

3.Kuzey  Makedonya  4  2  1  1  9  4  5  7

4.Romanya  4  2  0  2  7  6  1  6

5.İzlanda  4  1  0  3  4  8  -4  3

6.Lihtenştayn  4  0  0  4  1  12  -11  0

Sonuçlar:

İzlanda-Romanya: 0-2

Lihtenştayn-Almanya: 0-2

Kuzey Makedonya-Ermenistan: 0-0

5. Maçların Programı:

4 Eylül Cumartesi:

A Grubu:

Saat 19.00 İrlanda Cumhuriyeti-Azerbaycan

Saat 19.00 Sırbistan-Lüksemburg

D Grubu:

Saat 16.00 Finlandiya-Kazakistan

Saat 21.45 Ukrayna-Fransa

F Grubu:

Saat 21.45 Faroe Adaları-Danimarka

Saat 21.45 İsrail-Avusturya

Saat 21.45 İskoçya-Moldova

G Grubu:

Saat 19.00 Letonya-Norveç

Saat 21.45 Cebelitarık-Türkiye

Saat 21.45 Hollanda-Karadağ

H Grubu:

Saat 19.00 Kıbrıs-Rusya

Saat 19.00 Slovenya-Malta

Saat 21.45 Slovakya-Hırvatistan

5 Eylül Pazar:

B Grubu:

Saat 21.45 Kosova-Yunanistan

Saat 21.45 İspanya-Gürcistan

C Grubu:

Saat 19.00 Bulgaristan-Litvanya

Saat 21.45 İsviçre-İtalya

E Grubu:

Saat 16.00 Beyaz Rusya-Galler

Saat 21.45 Belçika-Çek Cumhuriyeti

I Grubu:

Saat 19.00 Arnavutluk-Macaristan

Saat 19.00 İngiltere-Andora

Saat 21.45 San Marino-Polonya

J Grubu:

Saat 19.00 İzlanda-Kuzey Makedonya

Saat 21.45 Almanya-Ermenistan

Saat 21.45 Romanya-Lihtenştayn

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88