banner6

En 'güzel' yarış

banner37

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD) tarafından düzenlenen, 2016 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’nın son yarışı geçtiğimiz hafta sonu yapıldı

En 'güzel' yarış
banner99

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD) 2016 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası’nın, beşinci ve son yarışı geçtiğimiz hafta sonu yapılan organizasyonla tamamlandı. Bosphore Card ana sponsorluğunda düzenlenen “2. Bosphore Card Klasik Otomobil Rallisi” oldukça uzun, eğlenceli ve keyifli bir ortamda gerçekleştirildi. İki gün süren yarışta, ekipler, hem eğlendi hem de şampiyonada iyi bir yer almak için ter döktü.

Lefkoşa Golden Tulip Otel önünden, Üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun startı ile başlayan iki günlük zorlu yarışta ekipler; Beyköy, Yeniceköy ve Sütlüce etaplarının geçtikten sonra Mutluyaka köyünde kahve molası verdiler. Molanın ardından ekipler yarışa kaldıkları yerden devam ettiler. Birbirinden iddialı ekipler, çok güzel bir sonbahar havasında, İskele ve Kantara bölgelerindeki etapları geçerek yarışın birinci ayağını tamamladılar. Bir saatlik aranın ardından ikinci ayak için start alan yarışçılar, Kaplıca bölgesinde bulunan eski sahil yolundaki etapları, enfes manzaralar eşliğinde geçtiler. Sahil şeridindeki son özel etabı tamamlayan klasikler, Yeni Erenköy’e vararak ilk günü  tamamladılar. İlk gün geçilen yedi özel etabın ardından Osman Çakal - Osman Kasapoğlu birinci, Ali Kelebek - Pembe Kelebek ikinci, Ferhun Topel -Pembe Topel de üçüncü geldiler. Gece verilen yemeğin ardından, düzenlenen “Karaoke” yarışmasıyla eğlenceli bir gece geçiren klasikçiler, etaplarda değil de sahnede yarışmanın keyfini çıkardılar. Karaoke yarışmasında ise her sene olduğu gibi bu sene de, Ecem Biçak birinciliği kimseye kaptırmadı.

Yarışın ikinci gününe ekipler sabah saat 11.00’da verilen startla başladı. Yeni Erenköy - Yeşilköy, Kumyalı ve yarışın son özel ve en zor etabı olan Ergazi - Kilitkaya etaplarına mücadele veren klasikçiler, Büyükkonuk’ta finişe ulaşarak iki günlük zorlu maratona noktayı koydular.

Son yarış ''Osman’lar” ın…

Toplam uzunluğu 230 kilometre olan zorlu yarış 11 Sabit Hız Testi (SHT), 180 dakika özel etap ve 37 hız değişiminden oluşan, 3.25 katsayılı ve sekiz saat süren yarışı, ilk günün lideri Osman Çakal - Osman Kasapoğlu ikilisi kazandı. 1960 model Morris Oxford araçlarıyla birinciliği elde eden ikilinin ardından, ikinci sırada 1979 model Mercedes SL 450 otomobilleriyle yarışan, tecrübeli ekip Ali - Pembe Kelebek yer aldı. Zorlu yarışta üçüncülüğü ise ilk güne göre puanlamada bir basamak yükselerek 1960 model VW Beetle arabaları ile mücadele eden İsmet Tufan - Ayşe Tufan ikilisi kazandı.

Yarışın neticeleri bir gün sonra, ödül töreninde açıklanması ise mücadeleye ayrı bir heyecan kattı. Golden Tulip Otel’de düzenlenen ödül töreninde, dereceye girenlere kupaları, başta KTKOD Başkanı İnanç Babaliki ve Bosphore Card Genel Müdürü Sedat Erbaş olmak üzere, yetkililer tarafından verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104