banner6

En hızlısı Denktaş-Savarona ikilisi oldu

banner37

On dört etaplık ve toplamda 822 kilometrelik Kıbrıs Rallisi, dün geçilen etapların ardından tamamlandı

En hızlısı Denktaş-Savarona ikilisi oldu
banner151

Uluslararası Otomobil Federasyonu çatısı altında, iki büyük şampiyona olan Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) ve Orta Doğu Ralli Şampiyonası’na (MERC) tek organizasyonla ev sahipliği yapan Kıbrıs Rallisi, dün geçilen etapların ardından tamamlandı.

Yarışı, Ford Fiesta R5 ile yarışan Alexey Lukyanuk kazanırken, 2016 ERC sezonunu Kajetan Kajetanowicz’in ardında ikinci sırada tamamladı. Skoda Fabia R5 ile yarışan Alman pilot Marjian Griebel ikinci olurken bir diğer Skoda Fabia R5 pilotu Ralfs Sirmacis ise üçüncü oldu.

En hızlı ekip Rauf Denktaş – Derviş Savarona ikilisi oldu

On ekibimizin start aldığı ancak yedisinin finiş görmeyi başardığı 822 kilometrelik zorlu yarışta ekipler arasında en iyi dereceyi Ford Fiesta S2000 marka araçları ile yarışan Rauf Denktaş – Derviş Savarona ikilisi elde etmeyi başardı. İkili rallinin ilk gününde yoldan çıkarak finiş görememiş ve ikinci güne “Süper Ralli” hakkıyla devam ederek 10 dakika zaman cezası almıştı.
 

Yedi ekip finiş görmeyi başardı

Rallinin en uzun ve en zorlu günü olan ikinci gününde 6 ekip sorun yaşayarak Denktaş-Savarona ikilisi gibi zaman cezası ile son güne başlamıştı. Mitsubishi Lancer Evo 8 marka araçları ile mücadele eden Halil Mulla – Ahmet Buzlukcuoğlu ikilisi son gün kontrollü bir sürüş sergileyerek ekipler arasında ikinci olurken, onları Mitsubishi Lancer Evo 6 ile yarışan Hasan Uzun – Erim Barani ikilisi takip etti. Mehmet Yücel – Ogün Kişmir ikilisi dördüncü, İktisatbank Rally Team pilotları Ömer Yıldız – Mehmet Kasımoğlu ikilisi ise beşinci oldu. bu sezon üçüncü kez ERC’de start alan Sadık Bilgimer-Ömer Akbelen ikilisi altıncı ve Yusuf Cambaz -Ahmet Behlül ikilisi yedinci olarak zorlu Kıbrıs Rallisi’nde finişe ulaşmayı başaran ekipler oldular. Fikri Macila – Mehmet Mişon ikilisi mekanik arıza, Mustafa Bulutoğluları – Ahmet Özerdem ve Mehmet Karaoğlan – Sinam Gazi ikilisi kaza sebebiyle yarışta finiş göremeyen sporcularımız oldular.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 10:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104