En mutlusu YDÜ

banner37

En mutlusu YDÜ
banner90
banner8

KKTC Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen Açılış Kupası’nda grup aşaması oynanan 5 maçın ardından tamamlandı. YDÜ tüm maçlarını kazanarak lider tamamladığı ilk turun ardından grubu 4’üncü bitiren GAÜ ile eşleşirken, son maçında ilk yenilgiyi alarak ikinci olan Hacıganimler Soyer, 3 galibiyetle üçüncü kalan Koopspor ile eşleşti.

Ahmet Dağer haftanın oyuncusu


banner134
Haftanın kritik maçında H. Soyer’i 66-60 yenen YDÜ’de deneyimli oyuncu Ahmet Dağer 14 sayı 8 ribaunt ve 3 top çalma ile oynarken, en kritik anlarda bulduğu sayılarla galibiyette önemli pay sahibi oldu. Ahmet Dağer bu performansı ile Stock Cyprus Gayrımenkul tarafından haftanın oyuncusu seçildi.

Maçlar:

YDÜ-H. Soyer:                    66-60

GAÜ-Çetinkaya:                65-34

Koopspor-DAÜ:                  79-26

Takım                   O            G            M            AS          YS          Av          P

1-YDÜ                   5             5             0             377         279         98           10

2-H. Soyer            5             4             1             364         281         83           9

3-Koopspor          5             3             2             340         271         69           8

4-GAÜ                   5             2             3             333         315         18           7

5-DAÜ                   5             1             4             240         376         -136       6

6-Çetinkaya         5             0             5             207         339         -132       5

Sayı:

1-Kercem İnancı                 98           (Koopspor)

2-Alperen Güner                  77           (H. Soyer)

3-Hasan Kasap                   67           (H. Soyer)

4-Berk Argın                        65           (Koopspor)

5-Hamit Çeliktaşlılar         56           (GAÜ)

Ribaund:

1-Alperen Güner                  62           (H. Soyer)

2-Emir Can Mercan           50           (GAÜ)

3-Fırat Ceylan                     45           (YDÜ)

4-Hasan Kasap                   42           (H. Soyer)

5-Dion Mtandwa                                37           (Çetinkaya)

Asist:

1-Hamit Çeliktaşlılar         34           (GAÜ)

2-Halil Kutruza                   21           (YDÜ)

3-Temur Rustamov           20           (Koopspor)

4-Mert Aksu                         17           (H.Soyer)

5-Akindije Omisakin          15           (DAÜ)

Verimlilik:

1-Alperen Güner                  99,00     (H.Soyer)

2-Hasan Kasap                   95,00     (H. Soyer)

3-Akindije Omisakin          79,00     (DAÜ)

4-Fırat Ceylan                     73,00     (YDÜ)

5-Kercem İnancı                72,00     (Koopspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75