Enduro'da 2. raund yapıldı

banner37

Bu sezonun yeni motorspor dallarından olan Motocross ve ATV Enduro yarışlarının ikincisi geçtiğimiz haftasonu Mevlevi Köyü’nde hazırlanan etapta yapıldı

Enduro'da 2. raund yapıldı
banner90
banner8

Çağın ÖZILGAZ

banner134
Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu (KITMOK) tarafından organize edilen ve Zaim Kömürleri’nin sponsorluğunu üstlendiği sezonun ikinci Enduro yarışı hem katılımcı yönünden, hem de seyirci yönünden büyük ilgi gördü. Pazar sabahı teknik kontrollerin yapılmasıyla başlayan organizasyonda ekipler yaklaşık 7 kilometrelik etabı 3’er kez geçtiler. Motocross ve ATV olmak üzere iki ana kategori üzerinden yapılan yarışta Motocross kategorisi motosikletlerin güçlerine göre ve sürücülerin tecrübelerine göre 5 sınıfa, ATV kategorisi ise 4 sınıfa ayrıldı.

Toplamda 38 yarışmacının mücadele ettiği yarışın Motosiklet kategorisinde MX1-A birincisi Yamaha motosikleti ile Yunus Özyay, MX1-B birincisi KTM motosikleti ile Doğay Erland, MX2 birincisi Yamaha motosikleti ile Birkan Karaderi, MX3 birincisi KTM motosikleti ile Gürel Tanısay ve Gençler’de Honda motosikleti ile Hüseyin Reyhan birinci oldu. ATV kategorisinde ise 450’de Honda ATV’si ile Buğra Tabak, 451-800’de Yamaha’sı ile Aral Aziz, 1000’de Can-Am ile Buğur Kambili ve Çocuklar’da İlker Beşok birinci olan isimler oldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75