Erel Cankan’dan üçüncülük kupası

banner37

KKTC F3J ve F5J model planör Milli takımı sporcumuz Erel Cankan, Almanya’da 30 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında FAI Dünya Kupası ve Eurotour yarışmaları kapsamında yapılan Almanya Hollein Kupası yarışmasında büyük bir başarı göstererek üçüncülük kupasını kazandı. Yarışmalar F3J ve F5J model planör kategorisinde yapıldı ve her iki kategorinin toplam puanına göre yarışmacılar ödüllendirildi

Erel Cankan’dan üçüncülük kupası
banner87

Murat OBENLER

Uluslararası Hava Sporları Federasyonu onaylı ve yılın en zor eurotour yarışmalarından biri olarak gösterilen Almanya yarışmasında ilk iki gün yapılan F3J ve F5J sıralama turları sonrasında, F3J kategorisinde 53, F5J kategorisinde ise 55 sporcu arasında, KKTC adına yarışan Erel Cankan her iki kategoride de ilk sekiz sporcu arasında yer alarak flyoff’lara kalmayı başardı. En başarılı sekiz sporcu arasında yapılan fly off uçuşlarında da elde ettiği toplam puan ile üçüncülük kupasını kazanarak ülkemize getirmeyi başardı. Yarışmada birinciliği Almanya’dan Julian Benz, ikinciliği yine Almanya’dan Dominik Prestele elde ettiler.

Temmuz ve Ağustos’ta KKTC Milli Takımı sporcularımız için yoğun program


Geçen sene elde ettikleri puanlara göre Türkiye Milli Takımı’na seçilen KKTC’li sporcularımız 26 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında Polonya’da yapılacak olan F3J Avrupa şampiyonası ve 9-19 Ağustos tarihleri arasında Slovakya’da yapılacak olan F5J Dünya şampiyonasında yarışacaklar.

Son Avrupa Şampiyonu olarak yarışmaya katılacaklar


İki sene önce yapılan son Avrupa şampiyonasında altın madalya alarak ülkemizi gururlandıran Milli takımımız, son Avrupa şampiyonu ünvanı ile katılacakları Avrupa şampiyonasında başarılarını tekrarlamaya çalışacaklar. F3J Milli takımımız sporcular Erel Cankan, Salahi Tezel ve Mehmet Serden ve yardımcı Hakan Oruz’dan oluşuyor. Ayrıca, F5J kategorisinde Türkiye Milli Takımına seçilen Erel Cankan, 9-19 Ağustos tarihleri arasında Slovakya’da yapılacak ve 40 ülke sporcusunun yarışacağı F5J Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Model planör sporcularımız her iki kategoride de başarılı olmak adına hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER