Erhürman: Spor politikası olmalı

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Tufan Erhürman, beraberindeki heyetle Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ni (KTSYD) ziyaret etti

banner87
Erhürman: Spor politikası olmalı
banner90
banner99

KTSYD Başkanı Burhan Gürkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin ağırladığı Erhürman, devletin bir spor politikası olması gerektiğini vurguladı. Erhürman, “Sporumuzun dışarıya açılması için doğru yollar belirlenmeli ve o yollardan gidilmeli. Bu açıdan da spor hukukunu bilen kişilerden oluşacak bir ekiple sporumuzu uluslararası alana nasıl taşıyacağımız yönünde çalışmalar yapılmalı ve ortak akıl oluşturulmalı. Devletin içeride ve dışarıda bir spor politikası olmalı. Sporumuzda her branş için ödül ve teşvik düzenlemelerine gitmeliyiz. Uluslararası müsabakalara daha kolay katılım gösterilebilecek branşlara öncelikli davranmalıyız. Yine bu yönde Kıbrıs Sorunu çözümleninceye kadar, olimpiyat bayrağıyla müsabakalara katılmanın yollarını aramalıyız.” dedi.

“Kaybedecek bir neslimiz daha yok”


Erhürman ‘Ülkemizde Spor Dairesi diye bir daire var. Dairenin başarı kriterleri, çim sahaları yeşil tutmak ve aydınlatmaları sağlamak. Bu böyle olmamalı. Bu cari günlük idaredir. Spor alanında da istikrara sahip olmalıyız. Şu anda hiçbir başbakanın 3 yıllık görev süresi yok. Spor Dairesi de Başbakanlık’a bağlı olduğu için, orada da uzun soluklu projeler yapılamıyor. Bizim burada istikrarlı bir sürece sahip olmamız gereklidir. Çünkü bizim kaybedecek bir neslimiz daha yok’ dedi.

“Cumhurbaşkanlığı spor komisyonu oluşturulmalıdır”


Erhürman ‘Cumhurbaşkanlığı’nda hiçbir dönem bir Spor Komisyonu oluşturulmadı. Acilen oluşturulmalı ve uluslararası alanda kabul gören Cumhurbaşkanlığı nezdinde de her büyükelçiyle sporumuzun dışarıya açılımı konuşulmalı, bizim durumumuz anlatılmalı. Bir spor politikası oluşturulmalı. İçerideki spor ayağında da Cumhurbaşkanlığı çatısı altında oluşturulan komite aktif olmalı. Bu komite, hükümetler değişse de çalışmaların takipçisi olmalı” dedi.

Gürkan başarı diledi


KTSYD Başkanı Burhan Gürkan, Erhürman’ın Başbakan olduğu dönemde spor ve başarılı sporcularla yakından ilgilendiğini spor basını olarak takip ettiklerini belirterek, Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde aynı hassasiyetle ülke sporuna yaklaşılacağına inandığını belirtti. Adaylık sürecinde çıktıkları yolda Erhürman ve ekibine başarılar dileyen Gürkan, halkın iradesini sandığa adaletli bir şekilde yansıtacağı bir seçim olmasını temenni etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75