Erken kıyım

banner37

AKSA Süper Lig’de başlayacak yeni sezon öncesinde 7 teknik adam değişikliği yaşandı

Erken kıyım
banner99

Ahmet OGAN


Ülkemizi de saran Covid 19 salgınından dolayı oynanmayan sezonun ardından Süper Lig’de 2021-22 futbol sezon hazırlıkları tüm sürati ile sürüyor. 16 Eylül Perşembe akşamı lig başlıyor. Yeni başlayacak olan futbol sezonunda Süper Lig’de görev yapacak teknik adamlar da belirlendi.


Yeni sezon öncesinde tüm kulüp takımlarımız uzun bir hazırlık döneminde çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürüyor. Süper Lig kulüplerimizde görev alan teknik direktörler, antrenörler ve futbolcular yoğun geçecek sezon için işi baştan sıkı tutarak, başarılı olabilmek adına çalışmalarda sona gelindi.


Süper Lig’de beşinci sezonu (2020-2021 sezonu Covid 19 sebebiyle oynanmadı) geride kalacak olan 16 takımlı sezonda 30 haftalık uzun lig maratonu en iyi şekilde tamamlayabilmek için takımlarımız işi baştan sıkı tutuyor. 

Değişim yapmayanlar


Süper Lig’de mücadele eden 16 takımdan 9 takımın teknik adamları görevlerine devam ederek istikrar sağlandı. 2019-20 futbol sezonunda şampiyon olan Mağusa Türk Gücü, lig ikincisi Merit Alsancak Yeşilova, lig üçüncüsü Doğan Türk Birliği, Cihangir, Lefke, Hamitköy, Binatlı, ligin yeni ekipleri Mesarya ve Yonpaş Dumlupınar da teknik adamlar görevleri başında kaldı.

Uzun süreli çalışanlar


Doğan Türk Birliği’nde Caner Oshan, 13 yıl aralıksız görev yaparak en uzun süreli görev yapan teknik adam oldu. Son şampiyon Mağusa Türk Gücü’nün başarılı teknik adamı Ali Oraloğlu 5 yıl aralıksız, (2 sezon farklı dönemlerde) Hamitköy’ün genç teknik adamı Ahmet Sakallı 7 yıl aralıksız görev yaparak istikrar sağladı. 

Yedi değişim


Süper Lig’in batı bölgesi temsilcisi Baf Ülkü Yurdu’nda genç Antrenör Kadir Hakel, Gönyeli’de Serkan Önet, Nicosia Group Kıbrıs Kupası şampiyonu Yenicami’de Çağan Çerkez kariyerlerinde antrenör olarak en üst ligde ilk kez takımları başında görev yapacak. Girne temsilcilerinden Türk Ocağı’nda Rıza Erseven, Girne Halk Evin’de Bülent Aytaç, Lefkoşa temsilcilerinden Küçük Kaymaklı’da Derviş Kolcu, Göçmenköy’de Özgü Bayraktar yeni takımlarında teknik adam olarak görev yapacak.

İstifası kabul görmedi


2019-2020 futbol sezonu çok başarılı bir şekilde ligi ikinci sırada tamamlayan Merit Alsancak Yeşilova Teknik Direktörü Şenol Canbulat, istifa etmesine rağmen istifası yönetim tarafından kabul edilmeyerek görevine devam ediyor.
 

En çok değişim TOL ve GHE’de


Süper Lig’de yeni sezon hazırlıklarını sürdüren takımlarımızda değişimlerde lig başlamadan yaşanmaya başladı. Geçtiğimiz sezon özkaynaktan A takıma alına genç futbolcular ile ligi 4’üncü sırada tamamlayan Türk Ocağı’nda Teknik Direktör Ahmet Dedekorkut ile karşılıklı anlaşılarak yol ayrımına gidilerek takımın başına deneyimli Teknik Direktör Mehmet Bolkan getirildi. Sezon hazırlıkları devam ederken yönetimle görüş ayrılığı yaşanan deneyimli teknik adamla yollar ayrılarak göreve camia içerisinden Teknik Direktör Rıza Erseven getirildi.


Süper Lig’in yeni ekiplerinden Girne Halk Evi’nde yeniden yapılanma içerisinde göreve getirilen A ntrenör Emre Perçinci ile yollar ayrılırken, göreve getirilen Teknik Direktör Derviş Kolcu ile de kısa süreli çalışmanın ardından yol ayrımına gidilerek yerine Teknik Direktör Bülent Aytaç getirildi.


Böylece daha sezon başlamadan Girne temsilcileri 2’şer teknik adam değişikliği yaparak en çok değişim yapan takımlar olarak dikkat çekti. 

Lige başlayamadılar


Süper Lig’de yeni sezon hazırlıkları teknik adamların değişimleri ile devam ediyor. Başkent temsilcilerinden 2019-20 futbol sezonunda Nicosia Group Kıbrıs Kupası şampiyonu Yenicami’de Antrenör Özgü Bayraktar, Küçük Kaymaklı’da Antrenör Niyazi Göksun, Göçmenköy’de ise Teknik Direktör Hakan Sermaye lig öncesinde görevlerinden ayrılarak lige başlayamadı.

 

Farklı takımlar


Yenicami’de görev yapan Antrenör Özgü Bayraktar görevinden ayrıldıktan sonra Göçmenköy’de, Girne Halk Evi’nde göreve başlayan Teknik Direktör Derviş Kolcu görevinden ayrıldıktan sonra Küçük Kaymaklı’da görev alarak iki farklı takımlarda görev yapan teknik adamlar oldu.

Süper Ligde Görev Alan Teknik Adamlar

Kulüp  Teknik Adamlar 

Baf Ülkü Yurdu  Kadir Hakel (A)

 

banner134

Binatlı  Gökmen Davutoğlu (T.D)
 

Cihangir  Hasan Burgaç (T.D)

Doğan Türk Birliği  Caner Oshan (T.D)

Gönyeli  Serkan Önet (A)

Göçmenköy  Özgü Bayraktar (A) 

Girne Halk Evi  Bülent Aytaç (T.D) 

Hamitköy  Ahmet Sakallı (A)

Küçük Kaymaklı  Deviş Kolcu (T.D)

Lefke  Toygar Davulcu (T.D)


 

Mağusa Türk Gücü  Ali Oraloğlu (T.D) 

Merit A.Yeşilova  Şenol Canbulat (T.D)
 

Mesarya  Nazım Aktunç (A)

Türk Ocağı  Rıza Erseven (T.D)

Yenicami  Çağan Çerkez (A)


 

Yonpaş Dumlupınar  Sedat Devecioğlu (T.D)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88