'Erken toparlayan, hedefe ulaşır'

banner37

Lefke Teknik Direktörü İltaç Karayel, takımların bu yıl lige daha sorunlu gireceğinin gözlemlendiğini, elini çabuk tutup doğru adımlar atanların avantajlı olacağını söyledi

'Erken toparlayan, hedefe ulaşır'

Şükrü BURAĞAN

Lefke’de yeniden görev alan deneyimli Teknik Adam İltaç Karayel, 24 Temmuz'da açtıkları sezonun 9’uncu çalışmasını tamamladıklarını, gençlerle birlikte 21 kişi ile idman yaptıklarını ve gelecek isimlerle tam kadro olacaklarını açıkladı.

 

Yabancılar belirlendi


Yurt dışında bulunan Semih Ünaldı ve Yakup Esmeraslan’ın gelecek hafta takımla çalışmalara başlayacağını, yabancı tercihlerinden Allen’in idmanlarda yer aldığını aktaran Karayel, diğer 2 yabancı tercihlerinin ise geçtiğimiz sezon takımda forma giyen Candy Augustine ve Victor olacağını belirtti.

 

Kamp konusu


Gelecek hafta hazırlık maçlarına başlayacaklarını, kamplarının da 27 Ağustos-1 Eylül arasında ya yurt içinde, ya da yurt dışında olacağını aktaran Karayel, “Kadro olarak yeterliyiz. Bir tek sağ kanada yerli takviye çabamız var. İleride karşılaşılacak sorunları da aşabilirsek, yolumuz açıktır” dedi.

 

“Altyapıya önem veren kulüpler semeresini alıyor”


Ülke futbolunda altyapı ve sisteme önem verenlerin semeresini aldığını, buna en iyi örneğin Yenicami olduğunu belirten Karayel, genel olarak takımların lige daha sorunlu girmek üzere olduğunu, kalan kısa sürede erken toparlayanların hedefe ulaşabileceği öngörüsünde bulundu.


İltaç Karayel “Dünya futbolunda fizik gücün ön plana çıktığı bir dönem yaşıyoruz. Buna bağlı olarak ülkemizde de fizik gücün artırılmasına önem veriliyor, artık takımlar salonlarda güçlendirme çalışmalarını daha çok önemsiyor. Bu dönemde sadece teknik direktörün bilgisi ile işler yürümüyor, bu bir ekip işidir ve hazırlıklar buna göre yapılıyor” dedi.

 

Karayel’in yardımcısı Güney Düzgün


Bu arada Lefke yönetimi İltaç Karayel’in yardımcılığı konusunda yürüttüğü çalışmayı tamamladı ve Güney Düzgün ile el sıkıştı. Düzgün, dünkü idmanda Karayel ile çalışmalar ve beklentiler konusunda görüştükten sonra işbaşı yaptı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER