banner6

Erol ve Pars’ın yıldızı parlıyor

banner37

Erol ve Pars’ın yıldızı parlıyor
banner150 banner151 banner143

Ahmet OGAN

Güney Kıbrıs Birinci Ligi’nde mücadele eden Omonoia Academy’de forma giyen iki Kıbrıslı Türk Erol-Pars Belge kardeşler büyük hedefler peşinde koşmak ve profesyonel anlamda gelişmek için çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürüyor. Futbola Yenicami Akademi’de başlayan iki önemli geleceğin yıldız adaylarından Erol ve Pars Belge kardeşler, daha sonra ülkemizde o dönem faaliyet gösteren KKTC Galatasaray Akademisi’nde antrenmanlar katılarak gelişimlerini sürdürmeye devam etti.

2020’de Güney’de eğitime başladılar


Aile, Gizem-Nazım Belge minik futbolcuların profesyonel anlamda gelişmelerine ve gelecekte çok daha iyi yerlere gelebilme adına almış oldukları karar ve sorumlulukla 2020 yılında Güney Kıbrıs’ta Galaxy Academy’de futbol hayatlarını sürdürmeye başladılar. Ülke şartlarını da değerlendiren aile, almış olduğu karar sonrasında düzenli ve sistemli bir şekilde Galaxy Academy’de antrenmanlar katılan Erol Belge ile Pars Belge 2 yıl altyapıda eğitim alarak süreci daha ileriye taşıma adına Rum Futbol Federasyonu’na bağlı önemli kulüplerinden Omonoia Academy’ye geçiş yaptı. Güney Kıbrıs takımlarında Omonoia Academy altyapı çalışmalara katılan Erol ve Pars 5 aydır Omonoia forması giyiyorlar.

Erol-Pars Belge


26 Temmuz 2012 yılında doğan 9 yaşındaki Erol Belge 2017 yılında 5 yaşındayken, 12 Kasım 2013 yılında doğan 8 yaşındaki Pars Belge 2017 yılında 4 yaşında iken Yenicami Akademi’de futbol hayatlarına başladılar.


Ülkemizde o dönem faaliyet gösteren KKTC Galatasaray Akademisi’nde altyapı çalışmalarına katılan Erol-Pars Belge, antrenmanlara katılarak kısa sürede olsa gelişimlerini sürdürmeye devam ettiler. Erol-Pars Belge kardeşlerin annesi Gizem, babası Nazım Belge ailesi çocuklarının temel etiğimi yanında porfesonel anlamda yetişmek ve gelişmek için almış oldukları karar sonrasında Güney Kıbrıs'ta bulunan Galaxy Academy’ye geçiş yaptılar. Antrenmanlardaki katılımcılıkları, göstermiş oldukları uğraş ve gayretler sonucunda başarılı performansları ile dikkat çeken, yıldızı parlayan Erol-Pars kardeşler, Galaxy Academy’de yaklaşık iki yıl başarılı bir şekilde forma giydiler.


Güney Kıbrıs'ın en iyi takımlarımdan olan Omonoia'da forma giymeye başlayan Erol-Pars kardeşler altyapı çalışmaları gelişimleri için son derece önemli olduğunu, gelecekteki kariyerlerine etki edecek doğru hamleler yapmaya özen gösteren minik kardeşler yaklaşık 5 aydır Omonoia Academy’de kendi yaş kategorilerinde antrenmanlara devam ederken, iyi performans sergiliyorlar.


Erol-Pars kardeşler ileri uçta gol yollarında görev yaparken, her ikisi de forvet, kanat forvet ve 10 numara mevkilerinde oynayabilecek yetenek ve karakterde oyuncular olarak dikkat çekiyor.

Özveri ve emek


Erol-Pars kardeşler Mouhamadou Diallo yönetiminde bireysel performans (personnel trainer) antrenmanlarına Kuzey Kıbrıs’ta da devam ederek, gelişimlerine yardımcı oluyor. Erol-Pars kardeşlerin futbolda en iyi yerlere gelebilmek için büyük destek olan, özveride bulunan, her koşulda yanlarında olan, ülkemizde önemli kulüplerinde futbolcu olarak daha önce forma giyen babaları Nazım Belge, ülkemizin yetiştirdiği önemli efsane isimlerden biri olan dedeleri Erol Çağaoğlu, babası ve eşinden dolayı futbol sahalarında her zaman yer alan Gizem Belge, çok ciddi destek olurlarken, koymuş oldukları katkıların yanından özverileri ve emekleriyle tartışılmaz isimler olarak görülüyor.

Profesyonelce gelişmek


Minik yaşta büyük hedefler peşinde koşmak isteyenen Erol-Pars Belge kardeşler, Omonoia’da yeni bir maceraya atılırken, profesyonel oyuncu olarak yoluna devam etmek istediklerini, Güney’deki futbol anlayışı akademi seviyesinden başlayarak profesyonel futbolcular yetiştirmek hedeflendiği ortam olduğu, tesisler ve teknik ekipler tüm imkanları kullanarak ciddi ve sistemli şekilde çalışmaların yapıldığının altını çizdiler.


Omonoia’da öncelikli hedefleri, en iyi altyapıyı alarak kendilerini geliştirerek doğru adımlarla yoluna devam etmek istediklerini belirten kardeşler, küçük yaşlardan başlayan futbola büyük ilgi duyduklarını kendilerini geliştirmek için çok çalışarak, profesyonel olarak futbola devam etme hedefinde olduklarını, profesyonelce gelişmek için Omonoia kendileri için çok önemli bir fırsat olduğunu belirttiler.

Peter Khalife


Rum Futbol Federasyonu’na bağlı önemli kulüplerinden Omonoia Academy’de 5 aydır antrenmanlar katılan Erol-Pars Belge kardeşleri yaklaşık iki aydır ekibiyle takip eden Peter Khalife, yapılan antrenmanları da yakından izliyor. Dünyanın en büyük gençlik ajanslarından biri olan “Superior Squad Sports Management'ın” sahibi olan Peter Khalife, aynı zamanda bir gençlik yolu projesi olan “Superior Squad International'ın” da kurucusudur. Şu anda 15 ülkede akademisi bulunan Peter Khalife’nın Arjantin, Avustralya, Mısır, Hollanda, İspanya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Nijerya, Birleşik Arap Emirlikleri’nden bazılarıdır. Dünya çapında birçok kulüp ile yakın teması bulunmakta olan Peter Khalife’nın ayrıca İspanyol La Liga takımları ile de anlaşmaları vardır.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110