Ertay: Herkes elini taşın altına koymalı!

banner37

K-Pet Süper Lig ekiplerinden Baf Ülkü Yurdu’nda başkan Ahmet Ertay, kulüplerin maddi açıdan zor günler geçirdiğini ifade ederek, Covid-19 nedeni ile ara verilen futbolun hem sağlık hem de ekonomik olarak düşünüldüğü zaman oynanmaması gerektiğini savundu

Ertay: Herkes elini taşın altına koymalı!
banner90
banner99

Can İPCİOĞLU

“Kulüpler borç batağında”


Ertay, kulüplerin borç batağında olduğunu, yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen oyuncuların geçen yıllardan  daha fazla para talep ettiklerini belirtti. Herkesin kendi çıkarına göre hareket ettiğini kaydeden Ertay, motivasyon kaybının yaşandığı bir dönemde kulüplerin para bulmakta zorlandığını, futbolun başlaması durumunda kulüplerin daha da zor duruma geleceğini vurguladı.

banner134
“Madem oynamak istiyorlar fedakarlık yapsınlar”


Futbolcuların son zamanlarda sosyal medya aracılığıyla futbol oynanması şeklinde yaptıkları paylaşımlara da değinen Ertay, “futbolcular futbol oynamayı bu kadar çok mu istiyorlar? O zaman bir sene para almadan veya düşük ücretlerle oynamalarını istiyoruz” dedi.

“Sadece yöneticilerin fedakarlık yapması yeterli değildir”


Ahmet Ertay, kulüplerin ayakta kalabilmesi için sadece yöneticilerin fedakarlık yapmasının yeterli olmayacağını, futbolcular, hakemler ve teknik adamların ellerini taşın altına koymalarını istedi.


Kulüp olarak idmanların sayısını düşürmenin yararlı olacağına inandığını ifade eden Ertay, liglerin başlayıp başlamayacağının belli olmadığı ortamda en doğru kararın bu olduğunu savundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75