Evram: Futbolu oynatmanın yolunu bulmalıyız

banner37

K-Pet Süper Lig’in yeni ekiplerinden Yonpaş Dumlupınar’da Başkan Mehmet Evram, maçların oynanması taraftarı olduklarını söyledi

Evram: Futbolu oynatmanın yolunu bulmalıyız
banner90
banner8

Levent TEZEL

“İşin ekonomik boyutu da düşünülmelidir”


“Belki bazı kulüpler maddi konuları düşünerek futbolun durmasına olumlu bakıyorlar, saygı duyarım. Ancak işin ekonomik boyutunun gözden kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum” diyen Evram, ülkemizde ekmek parasını futboldan kazanan birçok da futbolcunun olduğunu vurguladı.

banner134

Evram, “Bunun yanı sıra spor mağazaları, kulüp personelleri gibi maçlar oynanmasın derken bu insanların durumu düşünülüyor mu? Bu nedenle dünyadaki örneklerinde olduğu gibi testler yapılarak maçlar oynanmalıdır” şeklinde konuştu.

“Herkes elini taşın altına koymalı”


Herkesin elini taşın altına koyup futbolu oynatmanın çareleri aranması gerektiğini ifade eden Evram, “maçların oynanmaması sportif açıdan da büyük olumsuzluklar yaratabilir. Bir sene yatan sporcu önümüzdeki sezona nasıl hazırlanır. Ya da en komik tabiriyle halı sahalarda dehşet maçlar izleyebiliriz. Çünkü içi futbol oynama aşkıyla dolu oyuncular halı sahalarda boy gösterecektir. Evet insan sağlığı önemli ama uygun şartlar sağlanarak, tedbirleri alarak maçların oynanması herkes için daha uygun olacaktır” dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75