Finale büyük ilgi

banner37

Finale büyük ilgi
banner8

KKTC Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Büyük Erkekler Ligi, nefes kesen bir final ile sona ererken, özellikle Koopspor ile Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) arasındaki serinin son maçına ilgi büyük oldu.
Atatürk Spor Salonu’nda pandemi kuralları çerçevesinde müsabakayı basketbol severler yerinde izlerken, bir kısım izleyici kapıdan geri çevrilmek durumunda kaldı. Federasyonun bu yıl hayata geçirdiği müsabakaların YouTube üzerinden canlı yayınlanması ise bir diğer büyük ilgi gören yenilik oldu.

Pandemi kuralları uygulandı


banner134
Koopspor’un salı günü Atatürk Spor Salonu’nda oynanan serinin beşinci maçında galip gelerek seriyi 3-2’ye taşıması ve sezonu şampiyonlukla tamamlaması ile Büyük Erkekler Ligi sona ermiş oldu. İki takımın da seride ev sahibi olduğu müsabakaları kazanmaları dikkat çekti. Final serisinin son maçına ilgi oldukça büyüktü. Pandemi kuralları çerçevesinde salonun üçte birlik kısmına seyirci alımı yapıldı. Müsabakayı salondan izlemek isteyen birçok kişi ise kurallar nedeniyle kapıdan geri çevrilmek durumunda kaldı.

İlgi memnun etti


Müsabaka girişi esnasında pandemi kuralları kapsamında izleyicilerin kaydı alındı, maske zorunluluğu kuralı uygulandı ve ateş ölçümleri gerçekleştirildi. Federasyonun ev sahibi Koopspor ile gerçekleştirdiği ortak organizasyona gösterilen büyük ilgi camiayı memnun etti. Karşılaşmayı Başbakan Ersan Saner’in yanı sıra spordan da sorumlu bakan olan Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı da tribünden takip etti.

Canlı yayınlar binlerce kişiye ulaştı


Basketbol Federasyonu’nun bu yıl bir ilki gerçekleştirerek müsabakaları YouTube üzerinden canlı yayınlaması da büyük ilgi gören adımlardan oldu. Özellikle müsabakaları binlerce kişi federasyonun KKTCBF TV kanalından takip etti. Sporseverlerin canlı olarak veya daha sonra tekrardan izleyebileceği KKTCBF TV’de yayınlanan maçların önümüzdeki dönemlerde de yeniliklerle beraber devam edeceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75