Forest çıtayı yükseltecek

banner37

Süper Lig’e sıkıntılı başlayan ancak ikinci yarıda toparlanarak play out maçları sonunda ligde kalmayı başaran K. Kaymaklı’da Akay Aşina başkanlığındaki yönetim yanında teknik heyet ve futbolcuların da katıldığı basın toplantısında hedeflerle ilgili bilgi verildi

banner87
Forest çıtayı yükseltecek
banner99

Kulüp lokalinde gerçekleştirilen toplantıda Başkan Akay Aşina, geçtiğimiz sezonun değerlendirmesini yaparak, projeleri, transfer politikaları, ekonomik açıdan atılımları ve yeni sezonla ilgili beklentileri konusunda açıklamalarda bulundu.


Sezona kadro oluşumunda yaşadıkları sıkıntılarla başladıklarını, göreve geldikten sonra aldıkları tedbirlerle aşama kaydederek, Emre Perçinci ile ekibinin ve genç futbolcularının da katkılarıyla hedeflerine ulaştıklarını belirten Aşina, yeni sezona yönelik erken çalışmaya başladıklarını, iç transferi tamamlayarak yerli futbolcuları ve yabancı oyuncu Asare ile anlaştıklarını söyledi.

Hedef ilk 5 ve Kıbrıs Kupası finali


K. Kaymaklı Kulübü Başkanı Akay Aşina bu sezon ligi ilk 5 sıra içinde tamamlamayı, Kıbrıs Kupası’nda da final oynamayı hedeflediklerini açıkladı. Asare’nin yanına iki yabancı, iki de yerli futbolcuyu kadrolarına katacaklarını belirten Aşina şöyle devam etti, “Kiralık forma giyen ve dönen futbolcularımızdan da yararlanmak istiyoruz. Bu nedenle 5 Temmuz’da bu isimlerin durumlarını iki haftalık bir çalışma ile teknik heyetimiz değerlendirecek. Yeni sezon çalışmalarına 18 Temmuz’da başlayacağız. 5 yıllık bir plan yaptık, idari ve teknik anlamda adım adım gideceğiz, kadromuzu da şekillendireceğiz" şeklinde konuştu.

Futbolcularla sözleşme yapılıyor


Futbolcularıyla sözleşme imzalayarak karşılıklı sorumlulukları kayıt altına alacaklarını belirten Aşina, tüm ödemeler, ödül ve cezaların sözleşmede bulunacağını vurguladı. 16 takımın Süper Lig’de fazla olduğunu düşündüğünü, Futbol Şurası yapılarak kısa ve uzun vadeli hedeflerin konulması gerektiğini savunan Aşina, radikal kararlar alınarak altyapıya önem verenlerin her yönden desteklenmesi gerektiğini belirtti.


Aşina, “15 yöneticiyle iyi bir çalışma sistemi kurduk. Bu yıl bir milyon 500 bin TL’lik bir bütçe planladık. Gelir getirici projelerimiz de hayata geçecek. Dükkanlarımızdan sözleşmelerle ilgili sorunları çözeceğiz. Bizler tam gün mesai yaparken, futbolcularımızın haklarını yedirtmeyiz. Kulübümüzün arkasında bulunan Karayolları Dairesi’ne ait ambarlar yarın tarafımıza veriliyor, buranın projesini görüşüyoruz. Spor Dairesi’nden yeterli katkıyı alamadık. Bakım ve tesislerimizin düzenlenmesi konusunda katkı bekliyoruz. Eski kulüp başkanlarımızla önümüzdeki hafta görüşerek projelerimizi sunarak destek isteyeceğiz" dedi.

Perçinci ve Adal’dan olumlu mesajlar


K. Kaymaklı antrenörü Emre Perçinci, Rifat dışında Kaymaklı kökenli isimlerle çalışmanın yararını gördüklerini, yaş ortalaması 22 olan, 21 yaş altında direkt 4 futbolcunun forma giydiği bir ekip olduklarını söyledi. Perçinci, iki genç ismi daha A takıma kazandırarak yollarına devam edeceklerini, transferlerinde karakterin ön planda olduğu bir strateji çizildiğini dile getirdi. Kadro oluşumunu erken tamamlayarak önlerine bakacaklarını, 14-20 Ağustos tarihlerinde Kartepe’de kamp yapacaklarını vurgulayan genç teknik adam, alınan kararların değiştirilmemesi ve kulüplerin önlerini görmesi gerektiğini savundu. Perçinci, play out sisteminin arızalarının göründüğünü ve puan usulü değil eleme usulü bir statüyle devam edilmesi önerisini de getirdi.


Emre Perçinci’nin yardımcılığını yine Cemil Murat ile Arif Pınardan yapacak, kaleci antrenörlüğünü Tugay Atiker yürütecek. Altyapı koordinatörlüğüne ise Cemre Yıldızev getirildi.

K. Kaymaklı takımı kaptanı Hüseyin Adal, aile ortamında mükemmel bir arkadaşlık ilişkisi yaşadıklarını belirterek

çıkışlarının nedenlerinden birinin de bu bağlılık olduğunu söyledi. Yönetim ve teknik heyetin planlı çalışmalarının futbolcular üzerinde olumlu etkisini gördüklerini belirten Adal, üst sıralara oynayacak kapasiteye sahip olduklarını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96