Futbol çıkmazda

banner37

Futbolda yeni sezonun başlamasına yönelik olarak Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi, Spor Dairesi ve Futbol Federasyonu arasındaki görüşmeler çıkmaza girmek üzere.

Futbol çıkmazda
banner99

Şükrü BURAĞAN

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından uygulanacak protokolle ilgili ‘karantina kampı’ ve ‘PCR test seyri’ konusunda yapılan öneriler Futbol Federasyonu tarafından reddedildiği öğrenildi.

Karantina kampı önerisi kabul edilmedi


Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından futbolda yaşanabilecek pozitif vakalar konusunda temaslı takibi yapılması yerine tüm takımın karantina kampına alınarak idman yapabilme imkanından mahrum bırakılmaması önerisi Spor Dairesi tarafından Futbol Federasyonu’na iletildi. İlgili öneri futbolcuların mevcut çalıştıkları işleriyle ilgili mağduriyet yaşayabilecekleri gerekçesi ile reddedildi.

banner134

PCR testleri konusunda da sorun var


Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından yapılan ikinci öneride ise ilk PCR testlerinin devlet tarafından karşılanması, daha sonraki PCR testlerinin vaka sayılarına göre zaman planlaması içinde kulüpler tarafından karşılanması şeklinde oldu. Bu teklife de Futbol Federasyonu kulüplerin ekonomik durumları gerekçe gösterilerek sıcak bakmadı.

Dört federasyonla üst düzey görüşme


Tüm bu gelişmeler içerisinde Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu, futbol, basketbol, hentbol ve voleybol federasyonları ile yarın bir görüşme gerçekleştirme kararı aldı. Spor Dairesi’nde saat 16.00’da gerçekleştirilecek görüşmenin ana konusu liglerin öncelik sıralaması, uygulanması gündemdeki sağlık kriterleri ve organizasyonların mali boyutu olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75