banner6

Futbola 'sosyal' katkı

banner37

Açılan sosyal medya hesapları ile maç öncesi detayları,  maç sonu bilgilendirmesi yanında, kulübe özel bilgiler kullanıcıların bilgisine getiriliyor

Futbola 'sosyal' katkı
banner150 banner151 banner143

Şükrü BURAĞAN

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygın olan sosyal medya, futbolumuzun da yararlandığı bir materyal haline geldi. Ülkemiz kulüpleri, sosyal medyayı daha etkili kullanmak yolu ile hem taraftarlarına ulaşabilme, hem de spor kamuoyuna bilgi verebilme adına güzel çalışmalar ortaya koyuyor. Süper Lig’de yer alan hemen hemen tüm kulüpler, maç öncesinde bilgilendirme yazıları ile taraftarlarını maça davet ediyor.

Maç öncesi bilgilendirmeler yaygın

Özel olarak dizayn ettirilen bilgilendirme kartları, kulüplerin facebook üzerinde açtıkları hesaplar sayesinde sosyal medya kullanıcılarının dikkatine getiriliyor.

Doğan Türk Birliği kulübü, her maç öncesinde takımlarının oynayacağı maçla ilgili mizah da kullanılarak hazırlanan yazı ve bildirimlerle öne çıkan kulüplerden oldu.

GAÜ Çetinkaya ve Binatlı maçlara özel tasarımlarla, Yalova, Dumlupınar, Cihangir, Lefke, Mağusa Türk Gücü, Mormenekşe, G. Birliği gibi kulüplerse maçın yer ve saati konusunda yaptıkları bilgilendirmelerle sosyal medyada takip ediliyor. Yenicami Kulübü ise maç sonu netice bildiriminde bulunuyor.

Gelişmeler ve özel detaylar da paylaşılıyor

Kulüplerin aktif hesaplarından maçlarda çekilen fotoğraflar, maç öncesi ve sonrası sonuç ve puan durumu, oyuncuların doğum günü başta olmak üzere yaşamları ile ilgili bazı detaylar da paylaşılarak çeşitli bilgiler ortaya konuluyor.

 

Düşmanlık yaratacak paylaşımlara tepki veriliyor

   Sosyal medya alanında bazı kulüplerimizin ortaya koyduğu yaratıcı yeniliklere rağmen, bu sezon içerisinde kulüp adına açılan hesaplardan hakem ve spor yazarı kişilerin isimlerini kullanarak camiaya olumsuz lanse edilen yazılar yazılması ise tepki çekmişti. Duyarlı sporseverlerin de girişimleri ile ilgili paylaşımların kısa sürede kaldırılması ise memnuniyet yarattı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 09:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110