Futbolcular ayaklandı

banner37

Futbolcular ayaklandı
banner90
banner99

Ahmet OGAN

Futbolcular Derneği futbolun başlatılmaması nedeniyle yaşanan sıkıntılardan dolayı eylem gerçekleştirdi. Futbolcular Derneği yönetimi ile futbolcular dün gerçekleştirdikleri eylemde önce Sağlık Bakanlığı önünde toplanarak “Futbolumuzu Geri Verin” bantlı siyah çelenk bırakarak alkışlı protestoda bulundu. Daha sonra Futbol Federasyonu önünde toplanan yaklaşık 160 kişilik futbolcu grubu burada da eylemlerine devam etti. Eylemde Futbol Federasyon binası girişine tabut ve üzerine formalar futbolcular tarafından bırakıldı.


Futbolculardan oluşan kalabalık “Biz Futbol Kölesi Değiliz”, “İşçisin Sen İşci Kal”, “Futbolumuzu Geri Verin”, “Futbolcu Köle Değildir Sözleşme İstiyoruz” yazılı pankartlar açarak tepkilerini dile getirdi.

“Katkıyı futbolculara dağıtın”


banner134
Futbolcular Derneği temsilcisi Esin Sonay federasyon önünde yaptığı açıklamada futbolun oynatılması için alınacak olan her türlü karara onay vereceklerini belirtti. Tek amaçlarının futbol oynamak olduğunu ifade eden Esin Sonay, maddi manevi kayıpları olan birçok arkadaşları olduğunu, devletin verdiği 8.5 milyon TL katkının futbol başlamayacaksa ihtiyaçlı futbolculara dağıtılması talebinde bulundu.

 “Boşuna oyalamasınlar”


Futbolcuların kulüp başkanları ile gerekli görüşmeleri yapmasının ardından fedekarlıkta bulunabileceğinin altını çizen Esin Sonay, son yapılan açıklamalarda futbolun başlamamasının en büyük sebebinin maddi sıkıntılar olduğunun ortaya çıktığını belirtti. “Bizim tek çabamız futbol oynamaktır” diyen Sonay, “Futbol oynatılmayacaksa çıksınlar söylesinler, biz de boşu boşuna beklenti içerisinde olmayalım” dedi.

“Futbolu öldürdünüz”


Sonay “Hiçbir açıklama yapmayan Sağlık Bakanlığı’nı ve kulüplerden yetki almasına rağmen, sonuca varamayan ve tüm etken olarak futbolcu ve antrenörleri gösteren Futbol Federasyonu’nu şiddetle kınıyoruz. ‘Futbolumuzu ve Gençliğimizi Öldürdünüz’ gurur duyun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Onur özkan
Onur özkan - 8 ay Önce

Tüm dünyada oynanıyor maçlar sebebi yeymiş ki kktc de oynanmıyor. Önce bunu açıklasın federesyon.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75