Futbolcular Derneği: Köle değiliz

banner37

Kıbrıs Türk Futbolcular Derneği Yönetimi, kulüpler arası gerçekleştirilen transferlerde mağdur olan futbolcularla ilgili açıklamalarda bulundu

Futbolcular Derneği: Köle değiliz
banner90
banner99

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:  “Son günlerde futbolcu kardeşlerimize sorulmadan kulüpler arası transferler gerçekleşmektedir. Bu gibi durumlar derneğimiz tarafından kesinlikle kabul edilmediği gibi futbolcuların KÖLE olmadıklarının altını çizeriz. 21. yüzyıla girdiğimiz zaman diliminde futbolcuların ve kulüplerin haklarını eşit koruyacak şekilde basite indirilmiş sözleşmenin hazır olduğunu ve artık geçmesinin tam zamanı olduğunun tamamen arkasında olduğumuzu kamuoyuna duyururuz.


Sözleşmenin bu sezondan itibaren uygulanması için alınan taahhütlere yakışır şekilde görevimizi yaptığımızı ve yarın itibariyle tüm futbolcu kardeşlerimize ve paydaşlara sunacağımızı bildiririz.


banner134
Aldığımız taahhütlerden sonra bu sezon geçmesi için elimizden ne gelirse yapacağımızı bildirirken futbolcu kardeşlerimizden de günlük düşünmeyip gelecek nesilleri düşünerek yanımızda destek olmalarını beklemekteyiz.


Birlik olursak önümüzde hiçbir engelin duramayacağını, köle olmaktan kurtulacağımızı ve sahaların olmazsa olmazı biz iken en az değer verilen bizlerin olduğunu hatırlatırız. Bu bağlamda “sezondan önce sözleşme” sloganıyla tüm kardeşlerimizi desteğe gerekli paydaşları sağduyuya davet ederiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75