Futbolcular Derneği’nde çatlak!

banner37

Futbolcular Derneği Yönetim Kurulu, yaptığı toplantı sonrasında ülkemizde futbolun devam ettirilmesi konusunda açıklamada bulundu. Futbolun mevcut koşullarda devam etmemesi görüşünde olan dernek başkanı Kaan Güder, sağlığın ön planda olması gerektiğini ve ciddi riskler yaşanabileceğini belirterek görevinden istifa ettiğini açıkladı

Futbolcular Derneği’nde çatlak!
banner99

Futbolcular Derneği’nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Son günlerde ülkemizde yaşanan yerel vaka artışı ve içinde bulunduğumuz sağlık sıkıntısından dolayı yapılamayan antrenmanlar, sonrasında sezonun başlayamayacak olma ihtimali ve en son 1 yıl futbol liglerinin ertelenmesi düşüncesi biz futbolcuları ciddi şekilde düşündürmektedir.

“Her hafta başı PCR yapılsın”


“Göz önünde bulundurduğumuz şartlarda elbette ki bizlerin de önceliği: “Sağlık". Ancak dünyada yaşanan bu süreçte bu virüsle yaşamak zorunda olduğumuzu ve spor yapma özgürlüğümüzün bu sebeple elimizden alınmasını biz futbolcular olarak kesinlikle istemiyoruz. Alınacak olacak yanlış bir kararın yaklaşık 7 bin kişinin gerek hobi, gerek sportif faaliyetlerinin, gerekse maddi bir yan gücünü elinden almak olması da işin başka bir vahim boyutudur. Futbolcular Derneği olarak olmazsa olmaz PCR testlerinin her hafta başı yapılması şartı ile

futbolumuzun en kısa sürede tekrar başlamasını talep ediyoruz.

“Hükümet ve KTFF, en doğru kararı üretecektir”


Diğer alınacak önlemler tüm paydaşlar ile yapılacak toplantılar ve ortak kararlar ile üretilmeli ve en az

risk ortamı sağlanmalıdır düşüncesindeyiz. Gerek hükümetimizin gerekse futbol federasyonumuzun futbol oynanması açısından gereken şartları yerine getirmesini ümit ederek futbolumuzun devam etmesi için biz futbolcular olarak gereken tüm fedakarlıklarda da bulunabileceğimizin bilinmesini isteriz.


Diğer paydaşlarında yaptıkları açıklamalarla bu düşünce içerisinde olduklarını göz önünde bulundurarak Hükümetimiz ve Futbol Federasyonu’nun da bu şekilde karar üreteceğinden şüphemiz yoktur.”

banner134

Kaan Güder, istifa etti


Futbolcular Derneği’nin bu açıklaması sonrasında futbolun devam etmemesi görüşünde olan başkan Kaan Güder, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Güder, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “2020-21 sezonunun oynanıp oynanmaması hakkında yönetim kurulumda görüş ayrılığı olmasına rağmen ben ve azınlık 3-4 ay sonrasını görebilmek adına oynanmaması taraftarıyım. Aktif futbol oynamadığım için ve bu işten ekmek kazananların %70’i oynamak istemesinden sonra başkanlıktan istifa ediyorum.”

“Sağlık şartları düşündürücü”


“Her şeyden önce sağlık dediğim bu yolda tesislerde gerçekleşen bir futbol hayatı olmadığı gibi ülkemizin sağlık şartlarını, hastane kapasitesini, solunum cihaz adetini, ülkemizin ekonomisini düşündüğümde her ne kadar bu açıklamalar hükümet ortakları tarafından açığa kavuşturulması gerekse de aynı görüşte olduğum KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nu ileri görüşü için tebrik eder ve desteklerim.”

“Önemli olan sağlığımızdır”


“Para gelip geçicidir ancak kaybedilecek sağlık ve olası ölüm kalıcıdır. Tesislerde kalmadığımız gibi aslında hakem Serhan Şimşek bize bir uyarı olarak ihbar olarak kabul etmeliyiz. Mahkemede test yapılmasa ve maç oynandığını düşünmek dahi istemem. Ya da pazartesi yapılan testten sonra salı kaptınız, çarşamba aile ziyaretine gittiniz? Ya sonra? Bugüne kadar esas yönetim kuruluma ve bana destek veren herkese teşekkür ederim.


Her şeyden önce sağlık! Sağlıcakla kalın!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75