banner6

GAÜ gençlerine güveniyor

banner37

Genç oyuncuların yetişme merkezi olan GAÜ, yeni sezonda da aynı anlayışla liglerde yer alacak

GAÜ gençlerine güveniyor
banner99

Şükrü BURAĞAN

banner134

Basketbol Büyük Erkekler Ligi takımlarından Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) geçmiş yıllardaki misyonunu

yeni sezonda da sürdürecek. Genç oyuncuların yetiştiği bir kolej takımı havasında yoluna devam eden GAÜ’de Takım Antrenörü Cafer Muhtaroğlu, hem geride kalan sezonu değerlendirdi, hem de yeni sezon hedeflerini ortaya koydu.

 

“Üst düzey yabancı oyuncular bizi hedefimizden uzaklaştırdı”

Muhtaroğlu açıklamasında ilk olarak geçmiş sezonu yorumladı: “GAÜ olarak geçen sezon play-off hedefledik. İki yabancı oyuncu transferi gerçekleştirdik. Birisi sakatlandığı için ülkesine dönmek durumunda kaldı. Bu nedenle bir yabancı ve okul bünyesinden başka bir oyuncu bularak yolumuza devam ettik. Fakat ülkeye gelen yabancı oyuncuların üst düzey bir seviyede olması bizi çok zorladı ve bu nedenle hedefimizden uzaklaştık.”  

Muhtaroğlu, gelişimini bekledikleri yerli oyuncuların önünü kesecek transferler yapmadan yerli oyuncularını daha tecrübeli bir duruma getirerek, gençlere önem vermeye ve oyuncu yetiştirmeye devam edeceklerini aktardı.

 

“Biraz daha emek harcarsak, daha kaliteli bir ligimiz olur”

“Ülkemiz basketbolunda kalite seviyesi yükseldi. Kalitenin artmasıyla da çok keyifli, mücadele seviyesi yüksek bir ligi geride bıraktık. Bundan sonra şampiyon olmak çok da kolay olmayacak. Yeni dönemde federasyon, hakemler, antrenörler ve oyuncular olarak hep birlikte biraz daha emek harcarsak ligimiz daha da kaliteli olacaktır.” diyen Muhtaroğlu, GAÜ olarak üstlendikleri misyona uygun hareket etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 10:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104