Gece yarışı tam not aldı

banner37

KKTC Drift Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı geçtiğimiz hafta Cumartesi akşamı Cemsa Sporting Center’de yapıldı. İlk kez gece yapılan yarışı İbrahim Yücebaş kazandı

banner87
Gece yarışı tam not aldı
banner90
banner8

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün organize ettiği KKTC Drift Şampiyonası’nda sezon, geçtiğimiz hafta sonu ilk kez akşam yapılan yarışla devam etti. Bu sezon Near East Bank’ın ana sponsorluğuyla çıtası yükselen organizasyonlara seyirciler de akın etmeye devam ediyor. Akşamüzeri sıralamaların yapıldığı organizasyonda heyecan güneşin batmasıyla birlikte başlayan ikili çıkışlarla tavan yaptı. 24 yarışmacının kayıt yaptırdığı fakat 2 yarışmacının mekanik sorun nedeniyle start alamadığı organizasyonda 22 pilot önce tekli çıkışlarda yüksek puan almak için mücadele etti. En iyi 10 puanı alan yarışmacı birinci tur eşleşmelerini otomatik geçerken, 12 pilot ikinci tur hakkı elde etmek için mücadele etti. İlk yarışına çıkan genç yarışmacı Altan Çocuk seyircilerden takdir toplarken ilk turda elenmekten kurtulamadı. İlk turun dikkat çeken eşleşmelerinden biri de güçlü yarışmacılardan Fahri Efendi ve Ömer Soyer arasında oldu. Ömer Soyer bu turu geçmeyi başaran taraf oldu. Soyer ilk turun ardından ikinci turda da sezonun ilk yarışından galip ayrılan Akay Akbil’i elemeyi başardı. İkinci turun şanssız isimlerinden biri Bekir Özsusuzlu oldu. Küçük bir kaza yapan Özsusuzlu yarışa devam edemedi. Yine ilk yarışın finalistlerinden Erdoğan Aşık, ikinci turda güçlü rakibi Ahmet Öksüzoğluları’na elenerek yarışa erken veda etti. Hemen hemen tüm eşleşmelerde heyecan dozu yüksek olan yarışta son dörde kalmayı başaran isimler Enver Haskasap, İzer Özvurulmuş, Kerim Beşok ve İbrahim Yücebaş oldu. Finalde ise Özvurulmuş’u eleyen 2015-2016 şampiyonu Haskasap ile Beşok’u eleyen 2012 şampiyonu Yücebaş eşleşti. İki çıkışta da birbirlerine çok yakın mücadele sergileyen şampiyonlardan Yücebaş günün birincisi olmayı başardı. Haskasap ikinci olurken, üçüncülük mücadelesinde genç rakibi Özvurulmuş’a üstünlük sağlamayı başaran Beşok üçüncü oldu. İlk sekizi tamamlayan isimler sırasıyla; Ahmet Öksüzoğluları, Halil Özgem, Mehmet Akçen ve Ömer Soyer oldu. Piste akın eden seyircilerin yanı sıra yarış ayrıca Kanal T’den ve sosyal medyadan canlı yayınlandı. Yarışın ödül töreninde ise duygu dolu anlar yaşandı. Enver Haskasap ikincilik kupasını, yakın tarihte kaybettiğimiz driftçi Yazgım Karakurt’un ailesine hediye etti.

 

Neler oldu?

2018 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü yarışı olan Ege Rallisi, geçtiğimiz hafta sonu İzmir’de düzenlendi. Yarışı, Yağız Avcı-Ersan Alkır ikilisi kazanırken, Kıbrıslı ekibimiz Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ikilisi üçüncü yarışta da podyuma çıkmayı başardı.

 

MotoGP’de sezonun dokuzuncu yarışı, Almanya’nın Sachsenring Pisti’nde geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Pistin, deyim yerindeyse kıralı MarcMarquez, üst üste dokuzuncu kez podyumun zirvesinde yer aldı.

 

Ajanda

20-22 Temmuz ERC İtalya Rallisi

21 Temmuz KKTC Karting 1

22 Temmuz Formula 1 Almanya

26-29 Temmuz Finlandiya Rallisi

5 Ağustos MotoGP Çek GP

5 Ağustos FIA RX Kanada

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75