banner6

Genç yıldız; Hale Hüseyin

banner37

Genç yıldız; Hale Hüseyin
banner99

Ahmet OGAN

Kıbrıslı Türk kökenli kadın futbolcu Hale Hüseyin, İngiltere’de oynadığı futbol ve göstermiş olduğu başarılı performansla göz kamaştırıyor. İngiltere’de Arsenal kadın futbol takımında forma giyen 16 yaşındaki Kıbrıslı Türk Hale Hüseyin, İngiltere U18 kadın futbol takımında da başarılı bir şekilde forma giyiyor.

“The Sun” gazetesi ön plana çıkardı


“Mesut Özil Futbol Okulu’nda” kendisini gösteren Hale Hüseyin daha sonra Arsenal Kadın Futbol Takımı’nda oynamaya başladı. İngiltere’nin ünlü The Sun gazetesinde yer alan haber göre Hale Hüseyin’in oldukça hızlı, hırslı, zeki ve teknik kapasitesi yüksek futboluyla dikkat çektiği belirtildi. Mesut Özil’in özelliklerini ve kalitesini taşıdığı belirtilen haberde, Hale’nin İngiltere U18 Kadın Milli Takım kaptanlığını da yaptığı ifade edildi.

banner134

Gururumuz oldu


Türkiye Kadın 18 Yaş Altı Milli Takımı’nda da görev alan genç yıldız Hale Hüseyin, Arsenal ve İngiltere U18 kadın milli takımda top oynuyor. Kıbrıslı Türk yıldız Hale Hüseyin, 16 yaşında Mesut Özil Futbol Okuluna imza atarak Arsenal kadın takımında oynamaya devam ediyor. İngiltere U18 Kadın Futbol Takım Kaptanlığını da yapan Hale Hüseyin başarılı performansı ile Kıbrıslı Türklerin gururu oldu.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2021, 11:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104