banner6

Gençler Birliği’nde tesisleşme atağı

banner37

Gençler Birliği’nde tesisleşme atağı
banner150

banner150

banner99

Ahmet OGAN

Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü tesisleşmeye yönelik olarak atılan ilk adımların ardından yeni bir hamle daha yaptı. Geçtiğimiz hafta spor kompleksinin yapımı için düğmeye basan ve çalışmaları başlatan G.Birliği kulüp yönetimine İskele Boğaz bölgesinde arazi tahsis edilerek yeni bir girişime olanak sağlanmış olundu.


İskele temsilcisine tahsis edilen arazi için gerçekleştirilen imza törenine Başbakan Hamza Ersan Saner, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İskele Kaymakamı Ertuğrul Toroslu, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü Başkanı Rifat Berkel ile UBP İskele Milletvekili Yasemin Öztürk ve vatandaşlar katıldı.

İnşaatsız planlama yapılacak


Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü’nün tesisleşmesine yönelik Orman Dairesi’ne ait deniz kenarında tahsis edilen arazi heyet tarafından yerinde incelendi. Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Orman Dairesi’ne ait İskele Boğaz Bölgesinde bulunan deniz kenarındaki alanın inşaatsız bir planlama ile kullanılacağı açıklandı.

Spor kompleksi projesi incelendi


Tahsis edilen arazi için İskele Belediyesi Kültür Evi’nde gerçekleştirilen rekreasyon projesi imza töreni sonrasında Gençler Birliği Kulübü tarafından festival alanında sosyal tesis için çalışmaları başlatılan proje kapsamında 12 daireden oluşan ve sportif faaliyetleri için kullanılacak Spor Kompleksi’nde incelemelerde bulunuldu. Kompleks alanını ziyaret eden heyete, Başkan Rifat Berkel tarafından çalışmalar hakkında bilgi verildi.
 

Berkel: kulübün önünü açmaya çalışıyoruz


Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü Başkanı Rifat Berkel, kulüp olarak tesisleşmeye yönelik yapmış oldukları girişimler sonucunda spor kompleksi tesis yapımı için başlatılan çalışmaların ardından kulübe arazi tahsis edilmesinin önemine dikkat çekti. Yeni tahsis edilen araziyi inşaatsız bir planlamayla kullanacaklarını belirten Berkel, projelerin hayata geçmesiyle birlikte kulübün önünün açılacağını belirtti.


Rifat Berkel, yönetimiyle birlikte kulübe gelir getirici imkânları sağlama adına girişimlerin sürdüğünü belirterek, pandemi sürecinde futbolun oynanmadığı dönemi iyi değerlendirdiklerini ve kulüp olarak tesisleşmeye çok büyük önem verdiklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104