banner6

Geri sayım başladı

banner37

Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) ile Orta Doğu Ralli Şampiyonası’na (MERC) ev sahipliği yapacak Kıbrıs Rallisi basına tanıtıldı

Geri sayım başladı
banner151 banner143

Çağın ÖZILGAZ

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu sportif koordinatörü Tigin Kişmir’in de katıldığı toplantıda Kıbrıs Rallisi ile ilgili bilgiler verildi.

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) çatısı altında organize edilen ERC ve MERC olmak üzere iki büyük organizasyona ev sahipliği yapacak organizasyon üç gün sürecek ve toplamı 822 kilometre olan 14 etap geçilecek.

Lefkoşa etabı saat 16.00’da

7 Ekim Cuma günü sıralama etabıyla başlayacak organizasyon, gece koşulacak 2 etap ile devam edecek. 8 Ekim Cumartesi günü ise ekipler 7 etap geçip saat 16.00’da start alacak ve bu sene üçüncü kez Lefkoşa’yı birleştirecek Lefkoşa Şehiriçi Özel Seyirci Etabı’nı geçmek üzere Lefkoşa’ya gelecek. Rallinin son gününde ise ekipler toplamı yaklaşık 67 kilometre olan dört özel etap geçip finiş görecek.

Dev isimler kayıt yaptırdı

Yarışa, Avrupa Ralli Şampiyonası’nda ikinci sırada bulunan Rus pilot Alexey Lukyanuk, son dönemin başarılı sürücülerinden Ralfs Sirmacis ve Yunan pilot Lambros Athanassoula’nın kayıt yaptırdığı açıklanırken, Türkiye’den Castrol Ford Takımı’nın da beş araç ile katılacağını belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 12:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104