GHE Akademi’de yapılanma sürüyor

banner37

GHE Akademi’de yapılanma sürüyor
banner90
banner8

Ahmet OGAN

Girne Halk Evi Spor Kulübü, altyapı çalışmalarına yeniden hareketlilik getirerek, toparlanmaya çalışıyor. Altyapı çalışmaları geçmiş dönemlerde yapılmasına rağmen devamlılık adına beklenilen düzeye gelmedi, süreklilik açısından da beklenilen başarı elde edilemedi. Bu kapsamda Girne Halk Evi Futbol Akademi, gelişimi konusunda yeniden yapılanma içerisinde sistemi kurmaya özen göstererek, düzenli bir şekilde çalışmaların devam edebilmesi için son 5 yılda yoğun çalışılıyor.


Geçtiğimiz dönemlerde farklı zamanlarda da altyapı çalışmaları var olan Girne Halk Evi’nde A takıma yükselen futbolcularla liglerde mücadele edilmişti.


Ancak altyapıdaki çalışmaları istenilen düzeyde ve düzenli bir şekilde devam etmediğinden dolayı daha sonraki yıllarda transfere yoğunluk veren Girne Halk Evi, altyapıdan gelen oyuncu olmadığından dolayı kadro kurmakta oldukça zorluk çekerek sıkıntılı günler geçirmeye başlamıştı.

Tanoğlu döneminde başlandı, Esendağlı döneminde kararlı şekilde devam ediliyor


Kıbrıs Türk futbol tarihinde en eski ve köklü kulüpler arasında yer alan Girne Halk Evi’nde 2015 yılında görevde olan Ali Tanoğlu başkanlığındaki yönetim, altyapıyı yeniden canlandırmak için harekete geçerken, 2015 yılında “Girne Halk Evi futbol altyapı”yı aktifleştirmişti. Girne Halk Evi Spor Kulübü Başkanı Ali Tanoğlu başkanlığındaki yönetim tarafından aktif hale getirilen altyapı çalışmalarına, Veli Esendağlı başkanlığındaki yönetim de kararlı bir şekilde devam ederek ve büyük önem vererek geleceği sağlam temeller üzerine kurmaya çalışıyor.

Sakinoğlu ve Salim’den özverili sorumluluk


“Girne Halk Evi Futbol Akademi” ismiyle altyapılarda futbolcu olabilmenin getirdiği sorumluk ve saha dışındaki davranışlarıyla birlikte altyapılar sorumlusu Ahmet Sakinoğlu yönetiminde ilerleme sürerken, eğitmen kadrosunun artırılması yönünde çalışmalar yapılıyor. 1 altyapı sorumlusu ve 2 antrenörün görev yaptığı altyapılara yeni antrenörler ve kaleci antrenörü yakın zamanda göreve getirilerek teknik kadronun tamamlanacağı, altyapılarda sporcu sayıları ve grupların artırılmasına yönelik yapılan hamleler geleceği belirtiliyor.


Girne Halk Evi Futbol Akademi’de yarışmacı gruplarda U20 ve U17 takımlarında antrenör Ahmet Sakinoğlu, U15 ve U12 takımlarında İbrahim Salim görev yapıyor. Akademi gruplarında ise U9 grubunda antrenör Ahmet Sakinoğlu yardımcı antrenör İbrahim Salim birlikte çalışıyor.

Sakinoğlu: A takıma kaliteli ve karakterli oyuncular çıkarmaya özen gösteriyoruz


banner134
Girne Halk Evi Altyapılar Sorumlusu Ahmet Sakinoğlu, altyapı çalışmalarında yaşanan durağanlık sonrasında yeniden harekete geçirmek için çalışma başlattıklarına vurgu yaparak, sistemli bir şekilde çalışmaları sürdürmeye başladıklarını, gelişmesi için de yoğun çaba harcamakta olduklarını belirtti. Ahmet Sakinoğlu, göreve geldikten sonra da altyapıların gelişmesi ve olgunlaşması için çalışmaları artırdıklarını belirtti. Şu an 9 yaştan 15 yaşa kadar eğitim verilen Girne Halk Evi futbol akademide yarışmacı gruplarda dahil olmak üzere, düzenli eğitim verdiklerini belirten Ahmet Sakinoğlu, yapmış oldukları antrenmanlar ve oyuncular hakkında A takım antrenörü Emre Perçinci’ye bilgiler verdiklerini söyledi.


Akademide en önemli felsefelerinin futbolcu olabilmenin verdiği sorumlulukların yanında saha içi ve dışında nasıl davranması gerektiğini öğretmeye çalıştıklarını belirten Ahmet Sakinoğlu, A takıma kaliteli ve karakterli oyuncular çıkarmaya özen gösterdiklerine vurgu yaptı.

“Perçinci’nin ilgisi, Esendağlı’nın yatırımları yanında camianın desteği de var”


Futbol akademiye Başkan Veli Esendağlı’nın çok büyük önem verdiğini söyleyen Ahmet Sakinoğlu, sistemin gelişmesiyle birlikte gelişime açık olduğunu ifade etti.


A takımda Emre Perçinci’nin göreve gelmesiyle birlikte altyapıya önemin arttığının,  Girne Halk Evi Spor Kulübü Başkanı Veli Esendağlı’nın altyapıya çok ciddi anlamda yatırımlar yaparak, büyük önem verildiğinin altını çizen Ahmet Sakinoğlu, yeniden yapılanma içerisinde yapılan altyapı çalışmalarına tüm camianın da destek ve önem verdiğini söyledi.

Toplamda 74 sporcuya ulaşıldı


Akademi çatısı altında 9 yaş grubundan başlayarak, 12 yaşa kadar katılan sporculardan oluşturulan toplam 12 grup olarak çalışmalar sürüyor. Gruplardaki dağılıma göre 2011 grubu 10 sporcu, 2008 grubu 15 sporcu olmak üzere toplam 25 sporcu yer alıyor.


Yarışmacı gruplarda ise 2005 doğumlu yaş gruplarından başlayarak, 2001 doğumlu yaş grubuna kadar toplam 2 grupta çalışmalar devam ediyor.


Yarışmacı gruplardaki dağılım ise U15 grubu 22 sporcu, U17 grubu 25 sporcu, U20 genç takım 17 sporcu olmak üzere toplam 64 sporcu akademi bünyesinde yer alıyor. 5 farklı grupta 74 sporcu ile düzenli, sistemli bir şekilde futbol eğitimi verilirken, A takıma oyuncu kazandırmak için çalışmalara devam ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75