GHE’nde hedefler büyük

banner37

Süper Lig’in yeni ekibi Girne Halk Evi, yeni sezondaki hedefleri ve projeleriyle ilgili basın toplantısı düzenledi

GHE’nde hedefler büyük
banner90
banner99

Play off’ta bir yıl aradan sonra tekrar Süper Lig’e dönen Girne Halk Evi’nde başkan Veli Esendağlı, yeni sportif direktör İsmail Mıstıkoğlu ve Teknik Direktör Emre Perçinci ile teknik heyetin katıldığı basın toplantısında uzun vadeli planlar da aktarıldı.

Esendağlı: “Üç yılda iki şampiyonluk ve kupa istiyoruz”


Veli Esendağlı “ Önce kulüp binasının onarımını yaptık. Süper Lig’e yükselme hedefimize ulaştık. Bundan sonra asıl yakalamamız gereken hedefler var. Üç yıllığına tekrar seçildik. Bu sürede en az iki şampiyonluk ve kupa istiyoruz. Uzun vadeli bir seçim yaparak Emre Perçinci ile anlaştık. Bu yıl ilk 5 içinde olup, gelecek yıl şampiyonluğa ulaşabilecek kadro kuracağız diye yola çıktık. Tabi neden ilk seneden hedef olmasın? Bunun için hazırlanıyoruz. Biz en son noktada teknik heyetin ve İsmail Mıstıkoğlu’nun söyleyecekleri konusunda devreye gireceğiz. Daha ince eleyip sık dokuyoruz. 3 milyon TL’lik bütçe öngörüyoruz.”

Esin Sonay ve Salih Say ile devam


Veli Esendağlı, kiralık olarak geçtiğimiz sezon forma giyen Esin Sonay ve Salih Say ile yeniden anlaştıklarını belirterek,  “ kısa vadeli değil, üç yıla yayacağımız bir transfer politikamız olacak. Yabancının bire düşürülmesi bana göre hızlı ve yanlış bir karardır. Belki yabancı düşürüldüğünde yerli futbolcu daha fazla oynatılacak, altyapıya daha fazla önem verilecek gibi düşünüldü ama başkanların istediği bonservis rakamları astronomik oluyor, 300-500 bin TL’den bahsediliyor. Durumu bu hale getiren yöneticiler oluyor. Minik takımdan A takıma kadar tüm koordinasyon Emre Perçinci’de olacak. Futbolla ilgili her şeye o karar verecek. Girne Halk Evi kabuğundan çıkacak, hedefleri olan bir takım olacak. Bu sene iki kulvarda gidebildiğimiz kadar gideceğiz.”

banner134

Mıstıkoğlu: “GHE artık şehrin uslu çocuğu değil”


Sportif Direktör İsmail Mıstıkoğlu, “Sürekli başkanla konuşuyorduk, görevi kabul etmemdeki en büyük etken, başkanın hayallerinin, hedeflerinin olmasıdır. Beni etkileyen şey bunlardır. Küme düştükten sonra hırsı beni cezbetti. Şu anda 6 yıllık hedef koyuyor. Çok fazla başarılar yaşamış bir insanım. Gönyeli’den biraz uzaklaşmak istedim. Görevi kabul ettim. Ben ve yönetici arkadaşlarımızla yol arkadaşı olmaya çalışacağız. Piyasada uçuk kaçık rakamlar vardır. GHE şehrin artık uslu çocuğu değildir. Bunu paydaşlar böyle bilecek. Centilmenlik şartlarını bozmadan her platformda sesimizi yükselteceğiz.”

Perçinci: “Biz iddialıyız”


Girne Halk Evi Teknik Direktörü Emre Perçinci, “Veli başkan beni davet ettiğinde tek görüşme yapmak, düşüncelerini öğrenmek istedim. Konuştuğumuzda en az bizim kadar istekli başkan ve yönetici topluluğu gördük. İki planımız var. Kısa vadeli ve gelecek ile ilgili planımız. Transferde ne ihtiyacımız varsa onu almak istiyoruz. Son noktaya geldiğimiz isimler var. Hem kendi oyuncusunu hem teknik adamını üretebilen bir plan da yaptık. 26 Ağustos Çarşamba günü sezonu açıyoruz. 8 hazırlık maçımız var. 12 Eylül’de Yeşilova ile ilk hazırlık maçını yapacağız. İki periyot kampımız olacak. Kadroyu planlarken yabancı sayısı 1’e düşerken yeni çıkan bir takımı olumsuz etkileyebilir, bunu aşacağız. Biz çok iddialıyız. Bu yıl zirveyi zorlayan bir takım olmak istiyoruz. Kupa finalinde de bu yıl yer almayı hedefliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 12:06
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75