banner6

Girne Limanı'nda Ralli!

banner37

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği, 2017 Şeker Sigorta KKTC Ralli Şampiyonası’nın beşinci ayağı, “Gülgün Süt Ürünleri Rallisi” bugün başlıyor

Girne Limanı'nda Ralli!
banner151 banner143

Çağın ÖZILGAZ

Şeker Sigorta 2017 KKTC Ralli Şampiyonası’nın en büyük yarışı olan ve şampiyonaya 1.5 katsayı üzerinden puan verecek olan “Gülgün Süt Ürünleri Rallisi”, bugün 19.00’da Girne’de bulunan Dome Hotel önünde yapılacak seremonik start ile başlıyor.

 

Etaplar


Üç gün sürecek olan ve 19 ekibin start alacağı yarış, seremonik startın ardından 19.23 ve 19.46’da iki kez art arda Girne Limanı içerisinde hazırlanan1,2 kilometrelik etapile devam edecek. Ekipler Dallas Büfe önünden start alıp, önce Dome Hotel’e doğru ilerleyecekler. Simit Dünyası önünden U dönüşü yaparak yeniden Dallas Büfe’ye doğru ilerleyecekler. Liman Casino’dan yukarıya dönecek olan yarışmacılar daha sonra Girne Kalesi’ne doğru ilerleyip finiş görecekler.

 

Dentkaş-Savarona ikilisi avantajlı


Şampiyonluk düğümünü çözmesi beklenen yarışta Rauf Denktaş-Derviş Savarona ikilisi en büyük favori olarak görülüyor. İkilinin geride kalan yarışlarda topladıkları puanlarla rakiplerini büyük fark atması ile bu yarış sonunda şampiyonluklarını ilan etmeleri bekleniyor. İkinci sırada Mitusbishi Lancer Evo 9 ile start alacak olan Mehmet Karaoğlan-Mehmet Coşar ikilisi ve üçüncü sırada yeni aldıkları Ford Fiesta R5 Evo2 ile start alacak olan Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ikilisi bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 11:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104