Göçmen hükmedecek!

banner37

Dikkat çeken transferlerle kadrosunu güçlendiren Göçmenköy, kupayı kaldırmayı birinci hedef olarak koyarken, oyuna hükmeden bir futbol anlayışı ile sahada yer alacak

banner87
Göçmen hükmedecek!
banner99

Şükrü BURAĞAN

K-Pet Süper Lig ekiplerinden Göçmenköy, ligin ikinci devresi için yoğun geçen hazırlıkları ve hareketli geçen transfer döneminin merkezine “Nicosia Group Kıbrıs Kupası”nı yerleştirdi.


Lefkoşa ekibi, birinci hedef olarak kupayı kazanmayı belirlerken, ligi de aynı şekilde önemseyerek yoluna devam edecek.

Yeni transferler hızlı uyum sağlıyor


Transferde Yenicami’den Kenneth Ngowke ve Ali Üçtaş’ı, Cihangir’den Erol Aksunlar’ı ve Baf Ülkü Yurdu’ndan Ahmet Hatay’ı kadrosuna katan Lefkoşa ekibi, Joseph Obidiaso’yu Cihangir’e, Erin Uluçlar’ı ise G.Gücü’ne kiraladı.


Kamp çalışmalarını Girne’de Pia Bella Hotel’de yapan Göçmenköy, gerek otelin sahasında, gerekse de Karaoğlanoğlu’nda yaptığı çalışmalarla 4 gün boyunca yüksek bir tempo tutturdu.


Yapılan transferlerle birlikte yenilenen oyun anlayışını pekiştirme amacı ile hazırlık maçlarına önem veren Başkent temsilcisi, önceki gün oynanan maçta Yalova’yı 3-0 yendi.

“Oyuna hükmeden, topu ayakta tutan bir futbol anlayışında olacağız”


Süreçle ilgili bilgiler veren ve takım olarak hedeflerini aktaran teknik direktör Derviş Kolcu, oyuna hükmeden ve topu ayakta tutan bir takım hüviyeti oluşturma çabası içinde olduklarını ve son oynadıkları Yalova maçında bunun sinyallerini görmekten ötürü memnun olduğunu aktardı.


Hücum alanında daha etkili olduklarını, bunun daha ileriye taşınacağını, takım savunması açısından da işlerin daha iyi seviyeye geçeceğini belirten Kolcu, Kenneth’in son olarak Irak’ta futbol oynadığını, henüz tam hazır olmadığını ancak profesyonel yapısı, özel idman programı ve isteği ile kısa sürede yüzde yüze yakın bir seviyeye ulaşacağını belirtti.

“Erol’un farklı mevkilere yatkınlığı avantajımız olacak”


Yeni transferleri Ali Üçtaş’ın idman sırasına ayağında çatlak oluştuğunu ve alçıya alındığını, geri dönüş sürecinin 1 ile 1.5 ay arasında olacağı bilgisini veren Kolcu, transfer ettikleri Erol’un gerek savunmanın sağında, gerekse de orta sahada oynamasının kendileri için önemli olduğunu, oyuncunun deneyimi ve kalitesinden yararlanacaklarını belirtti.

“Fikstürümüz zorlu ancak biz de zorlukların üstesinden gelecek güçteyiz”


Ligin ikinci devresine önce Doğan Türk Birliği, sonrasında ise MTG maçları ile gireceklerini, zorlu bir fikstürün kendilerini beklediğini, bu açıdan alternatifli kadronun önemli olduğunu aktaran Kolcu, iyi bir takım olduklarını ve zorlukların üstesinden gelebileceklerini belirtti.


Kupada eşleştikleri Düzkaya’nın ligde zor günler yaşadığını, kupada nasıl bir anlayış içinde olacaklarını bilmediklerini ancak Çatalköy deplasmanının her zaman zorlu olduğunu söyleyen Kolcu, hedefleri uğruna gereken mücadeleyi vereceklerinden kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108